خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

سودان با فلم «تو در 20 سالگی خواهی مرد» وارد اسکار می‌شود

عرب نیوز می‌گوید: فلم «تو در ۲۰ سالگی خواهی مرد» ساخته امجد ابوالعلا که موفق به کسب جوایز سینمایی شده به عنوان نماینده رسمی سودان برای اولین‌بار برای بخش بهترین فلم بلند بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ معرفی شد.

کارگردان این فلم که متولد امارات است پیش‌تر گفته بود وقتی داشتند این فلم را می‌ساختند می‌دانستند این پروژه بزرگی است و با ساختن آن می‌دانستند موفقیت پیش روی‌شان است، اما موفقیت‌های کسب‌شده خیلی بیش‌تر از آن‌چه انتظار داشتند، بود.

فلم تو در ۲۰ سالگی خواهی مرد نخستین‌بار در جشنواره فلم ونیز ۲۰۱۹ اکران شد و جایزه شیر آینده را دریافت کرد. این فلم در جشنواره فلم الجونه مصر هم به نمایش درآمد و موفق به کسب ستاره طلایی بهترین فلم داستانی شد.  

داستان فلم درباره بچه‌ای است که در ۲۰ سالگی می‌میرد. فشار برخانواده بسیار وحشتناک است و این بچه با دانستن سرنوشتش، از سوی بچه‌های دیگر به عنوان «طعمه مرگ» شناخته می‌شود. مادرش برای محافظت از وی او را از مکتب دور می‌کند و سعی دارد تا بین او و سرنوشتش فاصله بیندازد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق