خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

پومپئو در دیدارش با هئیت‌ طالبان خواستار آتش‌بس شد

مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، شام روز شنبه در دوحه پایتخت قطر با نمایندگان حکومت افغانستان و هیئت طالبان به صورت جداگانه ملاقات کرد. او در این دیدار بار دیگر خواستار کاهش خشونت و آتش بس هرچه زودتر در افغانستان گردید.

پومپئو در هوتل مجللی در دوحه با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی و رئیس دفتر سیاسی گروه طالبان و شیخ عبدالحکیم، رئیس تیم مذاکراتی طالبان و سایر اعضای رهبری این گروه ملاقات کرد. به نقل از دویچه وله وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در این دیدار طالبان را به «تسریع گفتگوهای صلح» تشویق کرده تا هر دو جانب مذاکرات بین الافغانی به یک توافق سیاسی و یک آتش‌بس پایدار برسند.

گفته می‌شود که این دیدار نیز موفقیت چندانی نداشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا می‌خواهد مأموریت نظامی کشورش را در افغانستان هرچه زودتر پایان بدهد. کریستوفر مولر وزیر دفاع جدید حکومت ترامپ روز سه شنبه، بدون مشورت با متحدان ناتو، اعلام کرد که تا ۱۵ جنوری ۲۰۲۱ از جمع ۴۵۰۰ سرباز امریکایی مستقر در افغانستان، ۲۰۰۰ تن آنها را بیرون می کشد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق