خبرهای مرتبط

جمع

افغان‌ها بزرگترین جمعیت پناه‌جویان در سراسر جهان

آژانس پناهجویان سازمان ملل در گزارش تازه خود اعلام...

کرېکټ نړیوال جام: د مجیب پر ځای حضرت ځاځی ۱۵ کسیز نوملړ ته اضافه شوی

افغان لوبډله به د کرېکټ شل اوریز نړیوال جام...

هُشدار غنی: شکیبایی مردم افغانستان محدود است

اشرف غنی، رئيس‌جمهور پیشین کشور در پیام عیدی خود...

برنامۀ جهانی غذا: یک چهارم مردم افغانستان گرسنه می‌خوابند

برنامۀ جهانی غذا در آستانۀ فرارسیدن عید قربان گفته...

روز جهانی مبارزه با کار کودکان؛ اوچا: ۱۹ درصد کودکان افغانستان کارگر هستند

دفتر هماهنگ‌کنندۀ کمک‌های بشردوستانۀ سازمان ملل متحد (اوچا) می‌گوید...

کدام‌یک را برای کاهش وزن ترجیح می‌دهید: راه‌رفتن یا دویدن

دویدن یا راه‌رفتن، هر دو گزینه به افراد در کاهش وزن کمک می‌کنند، اما دویدن ممکن است انتخاب بهتری باشد. یک تحلیل در سال ۲۰۰۸ نشان داد که افراد فقط با پیاده‌روی مقادیر متوسطی از وزن را کاهش می‌دهند.

یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۱۳ نشان داد که افراد به طور قابل توجهی بیش‌تر از راه‌رفتن وزن خود را در دویدن از دست می‌دهند. در این تحقیق بیش از ۴۵۰۰۰ ورزشکار و دونده طی ۶.۲ سال بررسی شد و مشخص شد که مردان و زنان سنگین‌وزن بیش‌تر از پیاده‌روی وزن خود را در هنگام دویدن کاهش می‌دهند.

راه‌رفتن و دویدن می‌توانند سلامت قلب را بهبود بخشند. یک بررسی دیگر در سال ۲۰۱۰ نشان داد که پیاده‌روی با کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به مریضی عروق کرونر قلب، سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد.

تحقیقات دیگری در سال ۲۰۱۷ نشان داد که افزایش اندک در تعداد قدم‌های مردم در روز و شدت فعالیت آن‌ها باعث کاهش خطر کاردیومتابولیک آن‌ها مانند دیابت و مریضی‌های قلبی می‌شود. هم‌چنین افرادی که روزانه قدم‌های بیش‌تری برمی‌دارند، وزن کم‌تری داشته و سطح انسولین آن‌ها بهبود می‌یابد.

تصمیم‌گیری بین راه‌رفتن و دویدن، به اهداف منحصر‌به‌فرد و عوامل خطر بستگی دارد؛ به عنوان مثال، اگر پیر هستید یا مشکلات مفصلی دارید راه‌رفتن گزینه بهتری برای شماست، اما اگر جوان هستید و تنومند، ممکن است دویدن گزینه عملی‌تری برای شما باشد.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق