خبرهای مرتبط

جمع

کنایۀ نبیل به ایران: کبوتر با کبوتر، باز با باز

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنشی...

وضع محدودیت شب‌گردی بر‌ باشندگان ولایت پکتیکا از سوی نظامیان پاکستانی

به نقل از منابع محلی از ولایت پکتیکا، نظامیان...

طالبان بايد د دیپلوماتيکو اړيکو له پاره اصلاحات راولي

چين ويلي دي چې په افغانستان کې د طالبانو...

وقوع انفجار در پیشاور هفت زخمی برجای گذاشت

مقام‌های صحی و امدادی پاکستان می‌گویند که در پی...

طالبان: نشست‌های مخالفان در کشورهای منطقه غیرقانونی است

معاون وزیر خارجۀ طالبان در واکنش به برگزاری نشست‌های...

کدام‌یک را برای کاهش وزن ترجیح می‌دهید: راه‌رفتن یا دویدن

دویدن یا راه‌رفتن، هر دو گزینه به افراد در کاهش وزن کمک می‌کنند، اما دویدن ممکن است انتخاب بهتری باشد. یک تحلیل در سال ۲۰۰۸ نشان داد که افراد فقط با پیاده‌روی مقادیر متوسطی از وزن را کاهش می‌دهند.

یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۱۳ نشان داد که افراد به طور قابل توجهی بیش‌تر از راه‌رفتن وزن خود را در دویدن از دست می‌دهند. در این تحقیق بیش از ۴۵۰۰۰ ورزشکار و دونده طی ۶.۲ سال بررسی شد و مشخص شد که مردان و زنان سنگین‌وزن بیش‌تر از پیاده‌روی وزن خود را در هنگام دویدن کاهش می‌دهند.

راه‌رفتن و دویدن می‌توانند سلامت قلب را بهبود بخشند. یک بررسی دیگر در سال ۲۰۱۰ نشان داد که پیاده‌روی با کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به مریضی عروق کرونر قلب، سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد.

تحقیقات دیگری در سال ۲۰۱۷ نشان داد که افزایش اندک در تعداد قدم‌های مردم در روز و شدت فعالیت آن‌ها باعث کاهش خطر کاردیومتابولیک آن‌ها مانند دیابت و مریضی‌های قلبی می‌شود. هم‌چنین افرادی که روزانه قدم‌های بیش‌تری برمی‌دارند، وزن کم‌تری داشته و سطح انسولین آن‌ها بهبود می‌یابد.

تصمیم‌گیری بین راه‌رفتن و دویدن، به اهداف منحصر‌به‌فرد و عوامل خطر بستگی دارد؛ به عنوان مثال، اگر پیر هستید یا مشکلات مفصلی دارید راه‌رفتن گزینه بهتری برای شماست، اما اگر جوان هستید و تنومند، ممکن است دویدن گزینه عملی‌تری برای شما باشد.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق