خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

فواید لیمو برای بهبود تنفس، خواب و افسردگی

لیمو به عنوان ماده‌ای با کاربرد‌های متعدد شناخته شده اما آن‌چه زیاد شناخته نشده است فواید سلامتی آن در ارتباط با خواب، تنفس و سایر موارد است.

یکی از عادات مفیدی که می‌تواند هر شب پیش از خواب دنبال شود، قرار‌دادن تکه‌های لیمو در کاسه در کنار جای خواب به دلیل مزایای آن است؛ این مزایا عبارتند از: 

1- تصفیه هوا: بدون نیاز به استفاده از هر‌گونه ماده کیمیاوی یا سمی، با چند تکه لیمو در کنار تخت خواب، هوای تمیزتری دریافت خواهید کرد؛ زیرا این نوع ماده خوراکی حاوی توانایی پاک‌کنندگی بسیار قوی است.

2- بهبود کیفیت خواب: داشتن هوای بهتر در اتاق خواب برای بهبود کیفیت خواب بسیار مهم است؛ زیرا تأثیر مثبتی در دفاع ایمنی بدن انسان دارد.

3- بهبود تنفس: اگر از آلرژی یا تنگی تنفس رنج می‌برید، قرار‌دادن برش‌های لیمو بر روی رخت‌خواب به شما کمک می‌کند تا در طول شب به راحتی تنفس کنید.

4- نشاط گلو و سر: خوابیدن در تمام طول شب در کنار تکه‌های با‌طراوت لیمو، کمک بزرگی برای بیدار‌شدن با گلوی تازه و بدون از هرگونه مشکل و ذهن پر‌انرژی‌تر و متمرکزتر از حد معمول است.

5- از بین‌رفتن افسردگی: رایحه لیمو قادر به از بین‌بردن اضطراب و افسردگی است، در واقع رایحه لیمو به شدت بر روی روحیه تأثیر می‌گذارد، با عادت به خواب هنگام استنشاق رایحه لیمو، می‌توانیم با آرامش بیش‌تری از خواب بیدار شویم و از آن لذت ببریم

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق