خبرهای مرتبط

جمع

شهری در الاسکا که فقط 66 روز در سال خورشید دیده می‌شود

در یک پدیده نجومی عجیب و غریب که هر سال در این زمان تکرار می‌شود، خورشید در یکی از شهر‌های «الاسکا» به مدت ۶۶ روز غیب می‌شود.

الاسکا یکی از ایالت‌های امریکا است؛ در یک پدیده نجومی شگفت‌انگیز خورشید از آسمان شهر اوتکیاویک در ایالت الاسکا امریکا غروب می‌کند و آغاز غیبت سالانه ۶۶ روزه خود را اعلام می‌کند.

خورشید برای آخرین‌بار امسال در اوتکیاویک، حدود یک‌هفته پیش ظاهر شد و سپس رفت و شهر دورافتاده را در تاریکی قطبی قرار داد که ساکنان آن بیش از دو ماه آن را تجربه خواهند کرد.

سرویس ملی هواشناسی الاسکا در توییتی نوشت: «در ساعت ۱.۳۰ بعد از ظهر به وقت الاسکا، خورشید از اوتکیاویک غروب می‌کند و در مدت ۶۶ روز این شهر تاریکی قطبی را تجربه خواهد کرد. خورشید دوباره در ۲۳ جنوری ۲۰۲۱ باز خواهد گشت.» دفتر مدیریت سرزمین الاسکا نیز در توییتر خود نوشت: شب بخیر اوتیاگویک.

شهر اوتیاگویک که قبلاً به آن پارو می‌گفتند در شمال دایره قطب شمال در ساحل بحر چوکچی در انتهای شمال الاسکا واقع شده است. بر اساس اعلام وب‌سایت این شهر تنها ۴۴۲۹ نفر در آن زندگی می‌کنند که بیش‌تر آن‌ها از طریق ماهی‌گیری و شکار نهنگ کسب درآمد می‌کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق