خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

شهری در الاسکا که فقط 66 روز در سال خورشید دیده می‌شود

در یک پدیده نجومی عجیب و غریب که هر سال در این زمان تکرار می‌شود، خورشید در یکی از شهر‌های «الاسکا» به مدت ۶۶ روز غیب می‌شود.

الاسکا یکی از ایالت‌های امریکا است؛ در یک پدیده نجومی شگفت‌انگیز خورشید از آسمان شهر اوتکیاویک در ایالت الاسکا امریکا غروب می‌کند و آغاز غیبت سالانه ۶۶ روزه خود را اعلام می‌کند.

خورشید برای آخرین‌بار امسال در اوتکیاویک، حدود یک‌هفته پیش ظاهر شد و سپس رفت و شهر دورافتاده را در تاریکی قطبی قرار داد که ساکنان آن بیش از دو ماه آن را تجربه خواهند کرد.

سرویس ملی هواشناسی الاسکا در توییتی نوشت: «در ساعت ۱.۳۰ بعد از ظهر به وقت الاسکا، خورشید از اوتکیاویک غروب می‌کند و در مدت ۶۶ روز این شهر تاریکی قطبی را تجربه خواهد کرد. خورشید دوباره در ۲۳ جنوری ۲۰۲۱ باز خواهد گشت.» دفتر مدیریت سرزمین الاسکا نیز در توییتر خود نوشت: شب بخیر اوتیاگویک.

شهر اوتیاگویک که قبلاً به آن پارو می‌گفتند در شمال دایره قطب شمال در ساحل بحر چوکچی در انتهای شمال الاسکا واقع شده است. بر اساس اعلام وب‌سایت این شهر تنها ۴۴۲۹ نفر در آن زندگی می‌کنند که بیش‌تر آن‌ها از طریق ماهی‌گیری و شکار نهنگ کسب درآمد می‌کنند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق