خبرهای مرتبط

جمع

مراسم تشییع جنازۀ رئیس جمهور ایران به امامت رهبر این کشور برگزار شد

مراسم تشییع پیکر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور پیشین ایران...

خطر فروپاشی منار جام بر اثر ریزش باران‌های اخیر

ریزش باران‌ها و سرازیر شدن سیلاب‌های پسین در ولایت...

بیش از یک ماه دیگر نشست دوحه دربارۀ افغانستان برگزار می‌شود

سازمان ملل متحد می‌گوید که بیش از یک ماه...

نخست وزیر هند مسلمانان در این کشور را نفوذی توصیف کرد

نارندرا مودی، نخست وزیر هند به تازه‌گی گفته است...

آمار جان‌باخته‌گان سیل در فاریاب به ۶۶ نفر رسید

مسئولان محلی حکومت سرپرست در فاریاب می‌گویند که شمار...

لاوروف از فعال‌شدن دوباره جنگ‌جویان گروه داعش در شمال افغانستان نگرانی کرد

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز سه‌شنبه، چهارم قوس هنگام سخنرانی در نشست جنیوا از تحرک دوبارۀ جنگ‌جویان گروه داعش در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرد. لاوروف گفته است که جنگ‌جویان داعش دوباره در شمال افغانستان فعال شده‌اند و فعالیت‌های آنان امنیت آسیای مرکزی را تهدید می‌کند.

به نقل از خبرگزاری نشانه، وزیر خارجۀ روسیه فعالیت داعش را افغانستان «چالش‌برانگیز» توصیف کرده و گفته است که روسیه برای سرکوب این گروه تروریستی آمادۀ همکاری‌های نظامی با دولت افغانستان است.

لاوروف در این نشست حمایت روسیه را از روند صلح افغانستان اعلام کرد و تأکید کرده که این گفت‌وگوها باید به تأمین صلح پایدار در افغانستان بینجامد.

وزیر خارجۀ روسیه در بخش دیگری از سخنانش تولید مواد مخدر را در افغانستان چالش‌زا خوانده و می‌گوید که تولید انبوه مواد مخدر در این کشور به منبع بزرگ تمویل تروریسم بدل شده است. سرگی لاوروف خاطرنشان می‌سازد که کشورش آماده است برای کاهش میزان تولید مواد مخدر نیز با دولت افغانستان همکاری کند.

این در حالی است که بر اساس ارقام جهانی ۸۰ درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می‌شود. دولت افغانستان و جامعۀ جهانی باوجود تلاش‌های متعدد نتوانسته‌اند جلو کشت کوکنار و تولید مواد مخدر در این کشور را بگیرند. گروه طالبان درصدی بلندی از عوایدشان را از فروش مواد مخدر تأمین می‌کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق