خبرهای مرتبط

جمع

ثبت 121 مورد جدید به ویروس کرونا در افغانستان

وزارت صحت عامه، هشتم قوس از ثبت ١٢١ واقعۀ جدید بیماری کرونا در کشور خبر داده و می‌گوید که تا کنون در افغانستان، تعداد واقعات مثبت ثبت‌شدۀ اين ويروس، به ٤٥٩٦٣ واقعه رسيده است.

به نقل از آوا، به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت جمعه ٨٧٣ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ١٢١ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع افزوده است که با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان، تا کنون به ٤٥٩٦٣ تن افزایش یافته است.

در خبرنامۀ اين وزارت که روز شنبه (٨ قوس) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از مجموع تعداد ثبت شده، ٦٢ تن در کابل، ١٩ در بلخ، ١١ در کندهار، ٩ در ننگرهار، ٦ در بغلان، ٤-٤ در لوگر و زابل، دو-دو در باميان، پروان و ارزگان، به ويروس کرونا مصاب شده‌اند.

براساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز جمعه، ٣٤٩ فرد مبتلا به ویروس کرونا، دو باره صحت یاب شده و شمار مجموعی بهبود یافتگان اين ويروس، به ۳۶٦٤٤ نفر می‌رسد.

همچنان وزارت صحت گفته است که در ٢٤ ساعت جمعه، ١٢ تن به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و از آغاز شيوع ويروس کرونا تاکنون در افغانستان، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ١٧٥٢ نفر رسیده است.

از سوى ديگر، مسئولان وزارت صحت عامه، از سیر صعودی ویروس کرونا در کشور خبر داده‌اند.

به گفتۀ آنها ویروس کرونا نسبت به هفته‌های گذشته، در کشور سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.

با اين حال وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق