خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

ایران حدود 20 هزار زندانی را به دولت افغانستان تحویل می دهد

سفیر ایران در کابل در دیدار با وزیر عدلیه گفته که ایران آماده است که حدود 20 هزار زندانی افغان که در زندان های این کشور، زندانی هستند را به افغانستان بسپارند. فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه دیروز در دیدار با بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل، درباره همکاری‌های عدلی میان دو کشور و استرداد مجرمان، گفتگو کرد.

آقای امینیان در این دیدار گفت که وزارت دادگستری ایران آماده تقویت همکاری و تبادل تجربیات با وزارت عدلیه افغانستان است. او افزود که ایران میزبان حدود سه‌ و نیم میلیون پناهجوی افغان است و حدود 20 هزار زندانی افغان نیز در زندان‌های آن کشور زندانی هستند و دولت ایران آماده است تا این زندانیان را به افغانستان بسپارد و همچنین در مورد سپردن 25 زندانی ایرانی در افغانستان به دولت ایران نیز توجه شود.

وزیر عدلیه گفت که تلاش می‌شود برای مشکل مهاجران افغان در ایران و انتقال زندانیان افغان از آن کشور یک راه‌حل منطقی جستجو شود. سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت که پرونده‌های 2600 زندانی افغان در زندان‌های ایران تکمیل و آماده انتقال به افغانستان است.

او همچنین گفت که وزارت دادگستری آن کشور از وزیر عدلیه افغانستان دعوت کرده تا با سفر به ایران درباره همکاری‌ها و تبادل تجربیات میان دو کشور، بحث و گفتگو کنند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق