خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

10 فلم برتر سال 2020 به انتخاب جان جان واترز معرفی شدند

با نزدیک‌شدن به ماه دسمبر، فهرست‌ بهترین‌های سال یک به یک پدیدار خواهند شد. امسال «جان واترز» یکی از اولین افرادی بوده است که فهرست خود از بهترین فلم‌های سال را ارایه داده است.

جان واترز فلم‌های گوناگونی را از جمله «اسپری مو» و «فلامینگوهای صورتی» را در کارنامه دارد و فهرست او مطابق کارنامه‌ی اوست. واترز ۱۰ فلم برتر سال ۲۰۲۰ را در شماره‌ جدید «آرت‌ فروم» به اشتراک گذاشته است.

در این فهرست فلم‌هایی چون «اولین گاو» یا «به پایان چیزها فکر می‌کنم» و یا حتی «صحرانشینستان» دیده نمی‌شود، اما در عوض فلم علمی‌-‌تخیلی و تریلر «بات بوی» انتخاب اول اوست.

۱۰ فلم برتر سال ۲۰۲۰ به انتخاب «جان واترز» عبارت‌اند از:

بات بوی (Butt Boy)، بلعیدن (Swallow)، شکار (The Hunt)، چرا نمی‌میری (Why Don’t You Just Die)، آدیشن (The Audition)، پوست آهو (Deerskin)، صدای انسانی (The Human Voice)، تاریخچه واقعی کلی گنگ (True History of the Kelly Gang)، قتل امریکایی: خانواده همسایه (American Murder: The Family Next Door)، به صورت مشترک فلم‌های منگروو (Mangrove) و دادگاه شیکاگو ۷ (The Trial of the Chicago 7).

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق