خبرهای مرتبط

جمع

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

توماس وست بعد از گفت‌و‌گو با مقامات هندی به امارت می‌رود

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان، فردا (دوشنبه،...

وزارت خارجۀ پاکستان قصد خروج کارمندانش را از سفارتش در کابل ندارد

پس از حملۀ روز جمعه بر سفارت پاکستان، اسلام‌آباد در نظر ندارد که کارمندانش را از سفارت این کشور در کابل بیرون بکشد.

چین در آخرین لحظات وارد اسکار شد

ورایتی می‌نویسد: فلم «پرش» ساخته پیتر چان کارگردان هانگ‌کانگی را برای شرکت در رقابت بهترین فلم بین‌المللی اسکار نود و سوم انتخاب کرده است.

این فلم تصویرگر داستان واقعی از تیم ملی والیبال زنان چین و روایت‌گر تلاش‌های آن‌ها در طول دهه‌ها، از قهرمانی در مسابقات جهانی ۱۹۸۱ تا پیروزی در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ است.

قابل توجه این‌که این فلم را شرکت هانگ‌کانگی «جوجو هویی» تولید کرده است و این همان شرکتی است که فلم «روزهای بهتر» نماینده هانگ‌کانگ در اسکار امسال را ساخته است. این یک چانس نادر برای این شرکت است که بتواند نامش در فهرست نامزدها دو بار تکرار شود.

«پرش» هفته پیش به عنوان برنده جایزه خروس طلایی بهترین فلم بلند از جوایز دولت چین انتخاب شد. این فلم قرار بود سال پیش در تعطیلات سال نوی چینی راهی سینماها شود. اما با شیوع کرونا اکران آن به تعویق افتاد و در نهایت ۲۵ سپتمبر که روز ملی چین بود راهی سینما شد و ۱۲۷ میلیون دالر به فروشر رفت.

پیش‌تر احتمال می‌رفت چین با حماسه میهنی «هشت‌صد» راهی اسکار شود که به پرفروش‌ترین فلم سینماهای این کشور و جهان در سال ۲۰۲۰ بدل شد.
تایوان نیز اواخر سپتمبر اعلام کرد با درام خانوادگی «یک خورشید» به اسکار می‌رود. مهلت معرفی نمایندگان کشورها برای شرکت در بخش بهترین فلم بین‌المللی اسکار یکم دسمبر به پایان رسید.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق