خبرهای مرتبط

جمع

کنایۀ نبیل به ایران: کبوتر با کبوتر، باز با باز

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنشی...

وضع محدودیت شب‌گردی بر‌ باشندگان ولایت پکتیکا از سوی نظامیان پاکستانی

به نقل از منابع محلی از ولایت پکتیکا، نظامیان...

طالبان بايد د دیپلوماتيکو اړيکو له پاره اصلاحات راولي

چين ويلي دي چې په افغانستان کې د طالبانو...

وقوع انفجار در پیشاور هفت زخمی برجای گذاشت

مقام‌های صحی و امدادی پاکستان می‌گویند که در پی...

طالبان: نشست‌های مخالفان در کشورهای منطقه غیرقانونی است

معاون وزیر خارجۀ طالبان در واکنش به برگزاری نشست‌های...

نبیل: امریکا، شورای عالی مصالحه و طالبان از ایجاد دولت موقت حمایت می‌کنند

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان گفت که طالبان خواستار ایجاد دولت موقت در افغانستان است و شورای عالی مصالحه و امریکا نیز به احتمال زیاد این خواست را قبول خواهند کرد.

«رحمت‌الله نبیل» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان گفت که طالبان در حال یارگیری از اعضای شورای عالی مصالحه، اعضای تیم مذاکره‌کننده و چهره‌های کلیدی در داخل دولت است.

وی افزود که طالبان برای هموار‌کردن راه تشکیل دولت موقت تلاش می‌کند و اعضای شورای عالی مصالحه، برخی اعضای تیم مذاکره‌کننده دولت و نیز امریکا به احتمال زیاد با آن موافقت خواهند کرد.

به نقل از تسنیم، رئیس سابق امنیت ملی افغانستان ادامه داد که اشرف غنی نمی‌خواهد کنار زده شود یا از صحنه سیاسی خارج شود؛ بنابراین مقابل ایجاد دولت موقت مقاومت می‌کند و اکنون نیز طرح شبه‌نظامی‌سازی توسط وی جریان دارد تا در صورت نیاز از این نیروها استفاده کند.

نبیل به «رادیو نوروز» گفت: «تحرکاتی در شمال افغانستان دیده می‌شود که هدف آن تقویت جبهه‌ اشرف غنی در برابر حامیان ایجاد دولت موقت است، غنی با برخی از کشورها که تا چند سال قبل تصورش هم نمی‌رفت که به آنها نزدیک شود، روابط خود را درست کرده تا یک جبهه حامی داشته باشد».

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان همچنین اظهار داشت که در سفر اخیر «عمران‌خان» نخست‌وزیر پاکستان به کابل نیز موضوع دولت موقت مطرح شده بود اما غنی تأکید کرد که این طرح را در صورتی می‌پذیرد که خودش رئیس دولت موقت باشد.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق