خبرهای مرتبط

جمع

400 فلم قدیمی ایتالیایی روی پرده‌های سینما ظاهر می‌شوند

تیتانوس و آرای‌آی دو شرکت ایتالیایی ۴۰۰ عنوان فلم قدیمی این کشور را بازیابی و توزیع می‌کنند.

به نقل از ورایتی، دو استدیوی ایتالیایی آثار دوران طلایی سینمای ایتالیا را بازیابی می‌کنند و به توزیع جهانی آن‌ها می‌پردازند.

توافق‌نامه ارزنده‌ای که بین دو شرکت تیتانوس و آرای‌آی منعقد شده شامل هم‌کاری برای بازسازی و حفظ فلم‌های محفوظ در آرشیو تیتانوس است که به عنوان گنجینه‌ای از کارهای اولیه استادان ایتالیایی از جمله فدریکو فلینی و فرانچسکو رزی و کلاسیک‌های لوکینو ویسکونتی می‌شود. آثار کالت ترسناک داریو آرجنتو و ماریو باوا نیز در این مجموعه جای دارند.

تیتانوس سال ۱۹۰۴ توسط گوستاوو لومباردو تاسیس شد و در دهه ۱۹۶۰ با مترو گلدوین مایر هم‌کاری کرد. این شرکت پس از تولید «پلنگ» در سال ۱۹۶۳ با بازی الن دلون و کاردیناله که بودجه ساختش خیلی از برنامه پیش‌بینی‌شده فراتر رفت، بتدریج فعالیتش کاهش یافت و در دهه ۱۹۸۰ تولیداتش بسیار کم شد و بیش‌تر برای تلویزیون به تولید پرداخت.

«نان، عشق و رویاها» محصول ۱۹۵۳ ویتوریو دسیکا، «روکو و برادرانش» فلم مشهور نئورالیست ویسکونتی محصول ۱۹۶۰، «کلاهبردار» از فلم‌های اولیه فلینی محصول ۱۹۵۵ و نخستین فلم ارمانو اولمی با عنوان «شغل» محصول ۱۹۶۱ از دیگر فلم‌های این مجموعه هستند.

«پدیده»، «پشکی با ۹ دم» و «پرنده با پرهای کریستال» ساخته داریو ارجنتو نیز در این مجموعه جای دارند.

از این مجموعه تاکنون ۱۷۴ عنوان بازیابی شده و با کیفیت عالی در اختیار شرکت آرای‌آی قرار گرفته است.

اکنون بازسازی ۲۹ فلم دیگر در دست اجراست که درام فرانچسکو رزی با عنوان «من مگالیاری» و درام عاشقانه والریو زورلینی با عنوان «دختری با بکس» از سال ۱۹۶۱ از جمله آن‌ها هستند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق