خبرهای مرتبط

جمع

آغاز دور تازۀ سفرهای نمایندۀ آمریکا برای افغانستان

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان در دور تازۀ سفرهایش...

مجاهد: لانه‌های مهم گروه داعش در افغانستان از بین رفته است

به گفتۀ سخنگوی امارت اسلامی، لانه‌های مهم گروه داعش...

کشور قطر پیشرفت در مذاکرات صلح را دستاورد مهم خواند

نماینده دایم قطر در سازمان ملل در سخنانی مذاکرات صلح افغانستان در دوحه را گامی مهم در مسیر حل و فصل اختلافات در این کشور خواند.

کشور نیوز به نقل از خبرگزاری قطر، گزارش داده است که احمد بن یوسف آل ثانی، نماینده دایم قطر در سازمان ملل در سخنانی در جریان نشست مجمع عمومی این سازمان به نقش کشورش در مذاکرات صلح افغانستان اشاره کرد.

وی در این باره گفت: تلاش‌های قطر برای حمایت از برقراری دوباره امنیت، صلح و شکوفایی در افغانستان بیانگر سیاست خارجه استوار آن است که بر اهمیت حل و فصل اختلافات به شکل مسالمت‌آمیز و با میانجیگری تأکید دارد. ما با میانجیگری و با همکاری شریکان بین‌المللی‌مان موفق به تحقق دستاوردهای مهمی شدیم.

احمد بن یوسف در ادامه تصریح کرد: میزبانی قطر از مذاکرات صلح افغانستان در سپتامبر دستاورد مهمی در راستای حل و فصل سیاسی همه جانبه مشکل افغانستان و پایان دادن به خشونت و مشکلات انسانی در این کشور بود.

وی ادامه داد: علی‌رغم تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با شیوع کرونا، اما قطر به میانجیگری میان طرف‌های افغانی ادامه داد و در تابستان گذشته موفق به دستیابی به آتش‌بس در دو عید فطر و قربان و همچنین عملیات تبادل اسری میان دولت افغانستان و طالبان شد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق