خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

مذاکرات صلح افغانستان تا پنجم جنوری سال آينده متوقف شد

حکومت افغانستان و گروه طالبان پذیرفته‌اند که نمایندگان آنان، پیشبرد مذاکرات صلح را برای چند هفته متوقف کرده‌اند.

نمایندگان حکومت افغانستان و گروه طالبان با نشر مطالبی در صفحات توییتر خود تایید کرده‌اند که دور دوم مذاکرات صلح میان دو طرف در پنجم ماه جنوری سال آینده آغاز می‌شود.

هر دو طرف گفته‌اند که آنان «فهرست ابتدایی موارد دستورالعمل گفت‌وگوهای میان افغان‌ها را به یک دیگر شریک کرده و گفت‌وگوهای مقدماتی را روی آن نیز انجام داده‌اند.» قرار است با آغاز مجدد گفت‌وگوها در سال آینده، موضوعات یادشده پی‌گیری شوند.

حمد الله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان روز گذشته با نشر مطلبی در صفحه تویتتر خود اظهار کرد: «گفت‌وگوهای صلح میان جمهوریت اسلامی افغانستان و طالبان باید در داخل کشور دنبال شود. دولت در مورد محل برگزاری آن کدام ملاحظه خاص ندارد و حاضر است که تاسیسات را در هر منطقه این کشور که طالبان پیشنهاد می کنند، ایجاد کند، آمادگی کامل بگیرد و گفت‌وگو را به پیش ببرد.»

جاوید فیصل، یکی از مشاوران در شورای امنیت ملی افغانستان “وقفه چند هفته‌یی” را تایید کرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق