خبرهای مرتبط

جمع

ثبت بالاترین آمار مرگ و میر مادران و کودکان در افغانستان

دفتر هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد...

تقابل النصر عربستان و پرسپولیس ایران با حضور رونالدو

در ادامۀ بازی‌های فوتبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا تیم النصر...

کابل-جلال‌اباد لار؛ کوچنیو موټرو ته فرعي سړک جوړ شوی، خو خوندي نه دی

د طالبانو حکومت د ټولګټو چارو وزارت وايي، د...

قصر سفید: برنامه‌ای برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان نداریم

قصر سفید می‌گوید که حکومت سرپرست در افغانستان بر...

هیئت گفت‌‌وگوکنندۀ صلح دولت به مجلس نماینده‌گان فراخوانده می‌شود

اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی روز دوشنبه شان در پیوند به ارائۀ نتیجۀ گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی، خواهان فراخواندن هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت به مجلس شدند. میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان می‌‌گوید، اعضای هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت به‌خاطر گزارش‌دهی از نتیجۀ گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و توضیح آجندا برای دور دوم، باید به مجلس حاضر شوند.

از سویی هم، شماری از فعالان نهادهای مدنی روز دوشنبه در یک نشست خبری در کابل، از تأخیر در روند گفت‌وگوهای صلح ابراز نگرانی کردند و گفتند که با گذشت هر روز، خشونت‌ها در کشور افزایش می­‌یابد.

 شاه‌محمود مل فعال مدنی می‌‌گوید که با گذشت سه ماه از گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی در دوحۀ قطر، هنوز تنها کارشیوۀ گفت‌وگوها نهایی شده است.

به گفتۀ این فعال مدنی، هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت افغانستان و گروه طالبان، گفت‌وگوهای رسمی را هنوز آغاز نکرده و دو طرف پیوسته از پیش‌رفت روند صلح به هدف انحراف افکار عامه استفاده کرده‌اند.

مستوره کاکړ عضو شبکۀ مردمی در روند صلح با خوانش اعلامیۀ این نشست می‌گوید، شهروندان افغانستان از ارائۀ معلومات از جریان گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خشنود نیستند.

در این حال، حبیبه سرابی، یک عضو هیأت گفت‌وکنندۀ دولت افغانستان از بازگشت هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح خبر می‌دهد و می­‌گوید، این تیم به هدف «مشورت» با بزرگان دولتی به کابل بازگشته‌­ است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق