خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

هیئت گفت‌‌وگوکنندۀ صلح دولت به مجلس نماینده‌گان فراخوانده می‌شود

اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی روز دوشنبه شان در پیوند به ارائۀ نتیجۀ گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی، خواهان فراخواندن هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت به مجلس شدند. میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان می‌‌گوید، اعضای هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت به‌خاطر گزارش‌دهی از نتیجۀ گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و توضیح آجندا برای دور دوم، باید به مجلس حاضر شوند.

از سویی هم، شماری از فعالان نهادهای مدنی روز دوشنبه در یک نشست خبری در کابل، از تأخیر در روند گفت‌وگوهای صلح ابراز نگرانی کردند و گفتند که با گذشت هر روز، خشونت‌ها در کشور افزایش می­‌یابد.

 شاه‌محمود مل فعال مدنی می‌‌گوید که با گذشت سه ماه از گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی در دوحۀ قطر، هنوز تنها کارشیوۀ گفت‌وگوها نهایی شده است.

به گفتۀ این فعال مدنی، هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت افغانستان و گروه طالبان، گفت‌وگوهای رسمی را هنوز آغاز نکرده و دو طرف پیوسته از پیش‌رفت روند صلح به هدف انحراف افکار عامه استفاده کرده‌اند.

مستوره کاکړ عضو شبکۀ مردمی در روند صلح با خوانش اعلامیۀ این نشست می‌گوید، شهروندان افغانستان از ارائۀ معلومات از جریان گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خشنود نیستند.

در این حال، حبیبه سرابی، یک عضو هیأت گفت‌وکنندۀ دولت افغانستان از بازگشت هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح خبر می‌دهد و می­‌گوید، این تیم به هدف «مشورت» با بزرگان دولتی به کابل بازگشته‌­ است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق