خبرهای مرتبط

جمع

له اماراتو بهر لومړنی سفر؛ اشرف غني‌ عمرې ته تللی

د افغانستان مخکېني ولسمشر محمد اشرف غني‌ ته نژدې...

آلمان او شريکانو يې په افغانستان کي ستراتيژيکي ماته خوړلې

د آلمان د پارلمان تحقيقاتي کمېسيون د «افغانستان د...

جذب دختران فارغ صنف دوازدهم به انستیتوت‌های صحی دولتی آغاز می‌شود

وزارت صحت عامۀ حکومت سرپرست در نامه‌ای از ریاست‌های...

گفته‌های ضد و نقیض در باره کمین‌خوردن نیروهای دفاعی در جلریز

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که ده‌ها تن از نیروهای دفاعی کشور در ولسوالی جلریز ولایت میدان – وردک کمین خورده‌اند. به گزارش رسانه‌ها شمار این نیروه‌ها حدود 150 تن است. گفته می‌شود که این نیروهای در محاصره در بیش از 70 عراده تانک جابه‌جا بودند که شماری از آن‌ها در اثر کمین دشمن تلف شده‌اند.

روزنامه اطلاعات روز از قول محمد راسخ، نماینده مردم ولایت میدان – وردک درمجلس نمایندگان نوشته است که: قطعه عملیاتی نیروهای امنیتیِ که برای پاکسازی شاره‌راه «نمبر2» در ولسوالی جلریر رفته بودند، در هنگام برگشت به کابل با کمین جنگ‌جویان گروه طالبان مواجه شده‌‌اند.

به گفته راسخ، این قطعه عملیاتی در روستای «اسماعیل خیل» جلریز از حوالی ساعت 9:00 شب دوشنبه به محاصره طالبان در آمد‌ه‌اند و طرف‌ها با هم درگیر شدند.

آقای راسخ وضعیت برای این نیروها را «وخیم» خواند و گفت که اگر از آنان حمایت هوایی و زمینی نشود، احتمال تلف‌شدن تمامی این نیروها وجود دارد.

این در حالی است که فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی در صحبت با روزنامه اطلاعات روز کمین‌خوردن نیروهای مزبور را رد می‌کند و می‌گوید که این نیروها هم‌اکنون مصروف پاکسازی بخش‌هایی از مناطق ولسوالی جلریز از وجود طالبان اند. او گفت که در جریان این درگیری تلفات نیز بر طالبان وارد شده است.

خبر گزاری نشانه نیز این خبر را از قول راسخ به نشر رسانده و گفته است که نیروهای کمین‌خورده از 9 روز به این‌سو در منطقه اسماعیل خیل گیر مانده‌اند. به گفته راسخ اگر نیروهای پشتبان به آن‌ها فرستاده نشود، همۀ آن‌ها با خطر نابودی مواجه‌اند.

از طرف دیگر به نقل از نشانه نهادهای امنیتی در ولایت میدان وردک این موضوع را تأیید نکرده‌اند و محمد هوفیانی، سخنگوی پولیس میدان‌وردک گفته است که وضعیت امنیتی در ولسوالی جلریز این ولایت کاملاً زیر کنترول نیروهای امنیتی قرار دارد. او افزوده که شاهراه نمبر دوم میدان‌وردک را نیروهای امنیتی کنترل می‌کنند و طالبان در مسیر این شاهراه حضور ندارند.

وزارت دفاع روز دوشنبه هفته‌ گذشته (۱۷ قوس) اعلام کرده بود که شاه‌راه «نمبر۲» جلریز – میدان‌شهر از وجود جنگ‌جویان این گروه پاکسازی شده است. شاه‌راه جلریز – میدان‌شهر از شاه‌راه پررفت‌وآمد کشور می‌باشد که ولایت‌های مرکزی کشور را با کابل وصل می‌کند. این شاه‌راه به دلیل ناامن‌بودن آن به «شاه‌راه مرگ» معروف است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق