خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

شورای اتلانتیک: ادامه مذاکرات در خاک افغانستان ممکن نیست و غنی در پی امتیازگیری تبلیغاتی است

تحلیلگر ارشد شورای آتلانتیک گفته است که در شرایط کنونی انتقال محل مذاکرات بین‌الافغانی به داخل افغانستان ممکن نیست و اشرف غنی با طرح این موضوع در پی امتیازگیری تبلیغاتی است.

«عمر صمد» تحلیلگر ارشد شورای اتلانتیک در باره انتقال محل برگزاری مذاکرات از دوحه به افغانستان گفته است که ارگ این طرح را پیش از اینکه با سایر ارگان‌ها و شخصیت‌های مطرح افغانستان در میان بگذارد مطرح کرد؛ بنابراین این موضوع  اجماع در روند صلح را ضعیف‌تر و بی‌باوری را بین نخبگان سیاسی در کابل بیشتر می‌سازد.

وی افزوده است که: ارگ می‌خواهد اذهان مردم، به‌ ویژه حامیان خارجی خود را ضد طالبان بسیج کرده و روند صلح در قطر را زیر سوال ببرد.

صمد به «اطلاعات روز» گفته است که: امکان گفت‌وگو و مذاکره در داخل افغانستان تحت شرایط خاص وجود دارد، ولی در مرحله‌ ابتدایی کنونی که اختلافات بین دو تیم هنوز زیاد است و اعتمادسازی کافی صورت نگرفته و جنگ نیز بیداد می‌کند، این نظر و پیشنهاد جنبه‌ عملی ندارد.

تحلیلگر ارشد شورای آتلانتیک ادامه داد: در صورتیکه یک نیروی بین‌المللی حافظ صلح در افغانستان تعبیه گردد و طرفین آن را بپذیرند، در چنین صورتی پیشنهاد برگزاری مذاکرات در داخل خاک افغانستان می‌تواند عملی شود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق