خبرهای مرتبط

جمع

مأموریت تیم نظارتی سازمان ملل بر تحریم‌های طالبان تمدید شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد بنابر سطح بلند خشونت‌ها و ادامه‌یافتن خشونت‌ها در افغانستان مأموریت تیم نظارتی تحریم‌های این سازمان را بر طالبان برای دوازده ماه دیگر تمدید کرد.

قرار است این تیم نظارتی شورای امنیت سازمان ملل برای دوازده ماه دیگر از چگونگی عملی‌شدن تحریم‌ها بر اشخاص و موسسات وابسته به طالبان نظارت کند.

شورای امنیت سازمان ملل در نشستی که به مناسبت تحریم‌های سازمان ملل بر طالبان دایر شده بود؛ از سطح بلند خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی‌ کردند.

این در حالی است که دیروز حملات راکتی بر پایگاه نیروهای خارجی صورت گرفت. پایگاه بگرام از بزرگترین پایگاه‌های نیروهای امریکایی در افغانستان است. از طرف دیگر وزارت داخله نیز دیروز گفت که در جریان سه ماه گذشته ۴۸۷ غیرنظامی در حمله‌های طالبان جان باخته‌ و ۱۰۴۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

بربنیاد آمارهای این وزارت، طالبان در این مدت ۳۵ حملۀ انتحاری و ۵۰۷ انفجار‌ ماین را انجام داده‌اند.

نگرانی‌ها از تلفات غیرنظامی در حالی بالا گرفته‌ است که همه‌روزه در نقاط مختلف افغانستان یا ماینی انفجار می‌کند و یا هم موشکی فرود می‌آید. جنگ میان طالبان و نیروهای امنیتی نیز پس آغاز گفت‌وگوهای صلح بالا گرفته است و همه روزه ده‌ها تن از افراد دو طرف کشته و زخمی می‌شوند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق