خبرهای مرتبط

جمع

ایران ترمځکي لاندي یوې هوايي اډې څخه پرده پورته کړه

داسي ښکاري چي ایران دي د خپل پوځي ځواک...

نشست فارمت مسکو وضعیت افغانستان را به چالش کشید

اشتراک‌کننده‌گان پنجمین نشست مشورتی «فارمت مسکو» بیشتر در مورد...

نزدیکان استاد مشعل: از سرنوشت او اطلاعی نداریم

با گذشت پنج روز از بازداشت اسماعیل مشعل، استاد...

میلر خواستار توضیح دربارۀ شکست در افغانستان شد

وزیر دفاع پیشین آمریکا خواستار پاسخگویی جنرال ارتش این...

مواد منفجر نشده در افغانستان همچنان قربانی می‌گیرد

معاون نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا برای افغانستان اعلام کرد...

تاجکستان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی، صبح روز دوشنبه (1 جدی)، در ادامه‌ سفرهایش به منطقه برای جلب حمایت‌ها از روند صلح افغانستان، در یک سفر دو روزه، در رأس هیئت عالی‌رتبه‌ دولتی، به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان رفت. آقای عبدالله در جریان روز اول سفر خود، دیدارهای جداگانه‌ای با نخست‌وزیر و رییس‌ مجلس نمایندگان تاجیکستان داشت.

نخست‌وزیر و رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان، تاکید کرده‌اند که کشورشان از برقراری صلح در افغانستان حمایت می‌کند.

به نقل از صبح کابل، قاهر رسول‌زاده، نخست‌وزیر تاجیکستان، در دیدار با آقای عبدالله، گفت که کشورش از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند و صلح و ثبات در افغانستان را صلح و ثبات در منطقه می‌داند. او، از همکاری کشورش برای برقراری صلح در افغانستان اطمینان داد.

هم‌چنان، محمدطاهر ذاکرزاده، رییس مجلس نمایندگان تاجیکستان نیز، در دیدار با آقای عبدالله، صلح و ثبات در افغانستان را به نفع صلح، ثبات، ترقی و توسعه در منطقه خواند و ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای صلح، به نتیجه‌ مطلوبی بینجامد.

از سویی هم، عبدالله عبدالله، در جریان این دیدارها، گفت که تاجیکستان تجربه‌ خوبی در ختم جنگ داخلی و دست‌یافتن به صلح و رفاه دارد و می‌تواند با افغانستان در این راستا همکاری کند.

قرار است آقای عبدالله در جریان این سفر، با امام‌علی‌رحمان، رییس‌جمهور تاجیکستان نیز دیدار و در مورد روند صلح افغانستان گفت‌وگو کند.

پیش از این، آقای عبدالله به منظور جلب حمایت کشورهای منطقه از روند صلح افغانستان، به کشورهای پاکستان، ایران، هند، ازبیکستان و ترکیه سفر کرده بود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق