خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

سه سناتور در حال گرفتن 40 هزار دالر رشوه دستگیر شدند

مقام‌های محلی ولایت بلخ تأیید می‌کنند، یک هیأت سه نفری از مجلس سنا که برای بررسی اداره‌های درآمدزا به این ولایت آمده‌ بود، هنگام گرفتن رشوه در بندر حیرتان، بازداشت شده‌اند.

محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ امروز (دوشنبه ۸ جدی) در نشستی خبری با آن‌که هویت این سناتوران را افشا نکرد، اما گفت که این سه تن برای تحقیقات بیشتر به کابل منتقل شده‌اند.

لوی سارنوالی و ریاست عمومی امنیت ملی امروز با نشر یک خبرنامۀ مشترک اعلام کرده‌اند که روز گذشته، یک‌شنبه هفتم جدی سه عضو مجلس سنا هنگام گرفتن ۴۰ هزار دالر رشوه بازداشت شده‌اند.

بر بنیاد این خبرنامه این سه سناتور بر اساس اطلاعات کشفی در یک عملیات مشترک از سوی منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی و نمایندۀ لوی سارنوالی بازداشت شده‌اند.

در این خبرنامه آمده است: «نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی در هماهنگی با نماینده‌‌گان ریاست عمومی سارنوالی کنترل و مراقبت لوی سارنوالی این سه عضو برحال مجلس سنا را که به منظور نظارت و پیش‌برد برخی امور به ولایت بلخ رفته بودند، در روشنایی احکام قانون اساسی و سایر قوانین نافذه؛ به اتهام اخذه رشوت گرفتار کرده‌اند.»

خبرنامه افزوده است که اطلاع این قضیه بر بنیاد مادۀ یک‌صد و دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان، به گونۀ کتبی به آگهی مجلس سنا نیز، رسانیده ‌شده است.

در این خبرنامۀ نیز به کیستی این سناتواران اشاره نشده است. مجلس سنا تاکنون در بارۀ بازداشت این سه سناتور اظهار نظری نکرده‌ است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق