خبرهای مرتبط

جمع

کنایۀ نبیل به ایران: کبوتر با کبوتر، باز با باز

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنشی...

وضع محدودیت شب‌گردی بر‌ باشندگان ولایت پکتیکا از سوی نظامیان پاکستانی

به نقل از منابع محلی از ولایت پکتیکا، نظامیان...

طالبان بايد د دیپلوماتيکو اړيکو له پاره اصلاحات راولي

چين ويلي دي چې په افغانستان کې د طالبانو...

وقوع انفجار در پیشاور هفت زخمی برجای گذاشت

مقام‌های صحی و امدادی پاکستان می‌گویند که در پی...

طالبان: نشست‌های مخالفان در کشورهای منطقه غیرقانونی است

معاون وزیر خارجۀ طالبان در واکنش به برگزاری نشست‌های...

کارشناس استرالیایی: صلح در افغانستان با عدم مداخله پاکستان تأمین می‌شود

کارشناس مسائل سیاسی از استرالیا تأکید کرد: تا زمانی که دولت پاکستان به مداخله در امور داخلی افغانستان پایان ندهد صلح و امنیت در این کشور برقرار نمی‌شود.

«ویلیام مایلی» کارشناس مسایل سیاسی استرالیایی تصریح کرد: تا زمانی که به تمایل بی‌پایان پاکستان به ویژه ارتش این کشور برای مداخله در امور داخلی افغانستان رسیدگی نشود، صلح و امنیت در این کشور برقرار نخواهد شد.

این استاد پوهنتون افزود که کابل در حال محاصره است و “افغانستان جدید” که طی دو دهه اخیر ایجاد شده با حملات بی‌سابقه روبه‌رو است.

تسنیم به نقل از «بیزینس ورلد»، نوشته است که کارشناس استرالیایی با اشاره به توافق امریکا و طالبان گفت: این جنایات در بحبوحه “روند صلح” رخ داده است؛ با این وجود اگر هدف از این روند ایجاد صلح و امنیت بود به وضوح این روند به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفته است.

این استاد پوهنتون در حالی پاکستان را به امور داخلی افغانستان متهم می‌کند که اسلام‌آباد همواره این اتهامات را رد کرده و تأکید دارد که برای همکاری در روند صلح افغانستان متعهد است.

اخیراً نیز وزارت امور خارجه افغانستان در بیانیه‌ای حضور علنی و فعالیت‌های سران طالبان در خاک پاکستان را نقض آشکار حاکمیت ملی افغانستان دانست و تأکید کرد که این اقدام سبب ایجاد چالش در تأمین صلح پایدار در کشور می‌شود.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق