خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

زندگی مردم قریه آلزایمری‌ها در هالند

یکی از عجیب‌ترین قریه‌های جهان با ویژگی‌ها و امکاناتی متفاوت در هالند طراحی شده که ساکنانش همگی از فراموشی و دیگر مریضی‌های حافظه رنج می‌برند.

یکی از حقایق عجیبی که درباره هالند وجود دارد و بیش‌تر مردم دنیا از آن بی‌اطلاع هستند، این است که این کشور یک قریه برای آلزایمری‌ها دارد! در شهر کوچک «ویسپ» در هالند، یک قریه‌ی محصور شده وجود دارد که به آن قریه‌ هوگویک می‌گویند.

این قریه برای نگه‌داری از افراد مسن مبتلا به آلزایمر طراحی و ساخته شده و فقط کسانی که از آلزایمر یا زوال عقل رنج می‌برند، اجازه زندگی در آن جا را دارند.

این قریه که بارزترین تفاوتش با قریه‌ها و شهر‌های دیگر این است که پرستاران و داکتر‌های زیادی در آن‌جا به صورت ۲۴ ساعت کار می‌کنند و حواس‌شان حتی به صورت نامحسوس هم به افراد سال‌خورده هست تا مشکلی سلامتی‌شان را تهدید نکند.

هزینه مراقبت از هر مریض آلزایمری برای زندگی در این قریه پنج تا شش هزار یورو در ماه است، اما مریضان با حمایت دولت بسته به درآمد و شرایط اقتصادی‌شان، تخفیف و یارانه شامل حال‌شان می‌شود. هزینه مریضان برای اقامت در خانه‌های سال‌مندان سنتی حدود ۱۰ هزار یورو در ماه است یعنی اقامت در این قریه گاه حتی بسیار ارزان‌تر از ماندن و اقامت در خانه سال‌مندان معمولا در شهرهاست.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق