خبرهای مرتبط

جمع

احمد سعیدی: وزارت داخله سوء‌قصد به جان مرا دروغ جلوه داده است

احمد سعیدی، تحلیل‌گر مسایل سیاسی شب گذشته (سه‌شنبه شب) مورد حمله افراد مصلح ناشناس قرار گرفت. وزارت داخله می‌گوید که این حمله به پوسته امنیتی صورت گرفته نه به جان سعیدی.

آقای سعیدی که به برنامه تلویزیونی شبکه طلوع نیوز دعوت شده بود بعد از اتمام برنامه، هنگام رفتن به سوی خانه مورد سوء‌قصد افراد مصلح ناشناس قرار گرفت که از این حمله جان سلامت به در برد اما او می‌گوید که یکی از هم‌کارانش زخمی شده است.

آقای سعیدی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «شب گذشته از یک سوء‌قصد جان به سلامت بردم اما هم‌کارم زخمی شده است. اما جای تاسف این‌جاست که آقای طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله خبر دروغ را نشر کرده که گویا حمله بر پوسته محافظین وی صورت گرفته نه به جان سعیدی، امیدوارم آقای آرین از این دروغ شاخ‌دار خود هر چه عاجل‌تر معذرت خواهی کند. اگر آقای آرین هر چه عاجل معذرت نخواهد اسناد دیگری افشا خواهیم کرد که برای‌شان خیلی قیمت تمام می‌شود.»

در حالی‌که مذاکرات صلح میان طالبان و حکومت افغانستان در قطر جریان دارد اما در این آواخر قتل‌های هدف‌مند و انفجارات جریکی در سراسر افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است؛ در میان قتل‌های هدف‌مند خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی نیز شامل‌اند.

رفیع‌الله انوری

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق