خبرهای مرتبط

جمع

رقیب فاروقی؛ ورزش‌کار سخت‌کوش افغان که در دمای زیر صفر تمرین می‌کند

ورزش‌کار قوی و خوش‌اندام افغان در این روزها در شبکه‌های اجتماعی غوغا به پا کرده است. او از ولایت غور افغانستان است و در دمای زیر صفر به مناطق کوهستانی و نزدیک رود مشهور هریرود تمرینات خود را پیش می‌برد.

«رقیب فاروقی»، ورزش‌کار پر زور افغان است که با ورزش و تمرینات سختی که در دمای زیر صفر درجه انجام می‌دهد این‌روزها توجه همگی را به خود جلب کرده است. او می‌گوید هدفش از این کار این است که صلح در افغانستان جای‌گزین جنگ شود.

رقیب فاروقی می‌گوید: «این حرکات را به دلیل این‌که قدرت و توانایی‌ انجام‌دادن این تمرین سخت را دارم، انجام می‌دهم. در سال 1392 ورزش را آغاز کرده‌ام، این ورزش به نام «فری استایل اسپورت» یاد شده که محو‌کردن خود زیر برف و زیر آب‌رفتن در هوای بسیار سرد و زمستانی جزو این ورزش است.»

او می‌گوید که رشته بوکس و زیبایی اندام را نیز پیش برده است. او فعلا مسئول یک باشگاه ورزشی است؛ به گفته او هدفش از تأسیس این مکان ورزشی این بوده که جوانان ورزش را جای‌گزین مواد مخدر قرار دهند.

رقیب فاروقی در حال تمرین

آقای فاروقی می‌افزاید که «فری استایل اسپورت» هنوز در افغانستان مروج نشده است و او خواهان مروج‌کردن این سبک در افغانستان است.

فاروقی آرزو دارد تا در سبک خودش در جهان روزی برای افغانستان افتخار‌آفرینی کند.

رفیع‌الله انوری

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق