خبرهای مرتبط

جمع

ناتو: از شورای عالی مصالحه افغانستان حمایت می‌کنیم

درحالیکه گزارش‌ها حاکی از تقابل رئیس جمهور افغانستان و ریاست شورای عالی مصالحه در روند صلح است، نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان تاکید کرد که این سازمان از شورای مصالحه حمایت می‌کند.

خبرگزاری تسنیم، «استفانو پونتیکورو» نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان در دیدار مجازی با «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان تاکید کرد که این سازمان از شورای عالی مصالحه حمایت می‌کند.

وی همچنین افزود: دور دوم مذاکرات صلح افغانستان با طالبان باید به منافع ملموس برای همه افغان‌ها منجر شده و خشونت در سراسر افغانستان باید متوقف شود.

پیش از این برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که تیم مذاکره‌کننده افغانستان با طالبان به دو دسته حامی اشرف غنی و عبدالله تقسیم شده است.

براساس این گزارش‌ها، حامیان غنی به امید تغییر موضع دولت آینده امریکا درباره افغانستان در پی جلوگیری از پیشرفت در روند صلح  هستند اما حامیان عبدالله خواستار برکناری تیم اشرف غنی از قدرت بوده و برای ایجاد دولت موقت تلاش می‌کنند.

«هشت صبح» اخیراً در این باره نوشت که کشورهای دخیل در روند صلح افغانستان از مخالفت غنی با پیشرفت در روند صلح و دستیابی به یک راه‌حل سیاسی برای پایان جنگ آگاه هستند و به این منظور فشار جهانی برای کوتاه کردن دست وی از روند صلح آغاز شده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق