خبرهای مرتبط

جمع

زلنسکی: سرنوشت اوکراین مانند افغانستان نخواهد شد

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به دنبال تصویب کمک‌ها...

پر لویو لارو د ټرافیکي پېښو د مخنیوي طرحه جوړه شوه

د ټرافیکو عمومي ریاست په هېواد کې له ټرافیکي...

معلولان و خانواده‌های شهدا در کابل بار دیگر خواهان پرداخت حقوق‌شان شدند

شماری از معلولان و خانواده‌های شهدا در پایتخت بار...

فرمانده فرقه ۱۱۱ ارتش: طالبان در چند بخش نزدیک پایتخت حضور دارند

فرمانده فرقه ۱۱۱ اردو از حضور طالبان در ولسوالی‌های سروبی کابل و چند بخش دیگر در نزدیکی‌های پایتخت سخن می‌زند و می‌گوید که این گروه از هر فرصتی برای هراس‌افگنی کار می‌گیرد.

رامین مقبل، فرماندۀ فرقه ۱۱۱ ارتش می‌افزاید که هیچ نگرانی از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان وجود ندارد؛ زیرا به‌گفتۀ او نیروهای دولتی توانایی راه‌اندازی عملیات را به‌گونه مستقل دارند.

به نقل از طلوع نیوز، او در این باره بیان داشت: «همین ۲۵۰۰ تن از نیروهای امریکایی اگر در افغانستان مانده باشند هم در میدان جنگ با ما نیستند. این‌ها به‌ شکل مشوره‌دهی بعضی اوقات با بزرگان ما هستند.»

نیروهای مربوط به فرقه ۱۱۱ارتش در ولایت‌های کابل، بامیان، کاپیسا، پنجشیر و پروان مأموریت انجام می‌دهند.

این نیروها می‌گویند که سال‌ها با تحمل قربانی‌ها، در برابر هراس‌افگنان مبارزه کرده‌اند و در شرایط کنونی نیز به مبارزۀ‌شان ادامه می‌دهند.

محمد حسن که چهارده سال را در ارتش کار کرده‌است می‌گوید سه برادرش را که سربازان اردو بودند در جنگ از دست داده‌است: «من، تا که یک قطره خون در بدن دارم کار می‌کنم. در این راه و عسکری را رها کردنی نیستم.»

هدایت‌الرحمان رییس خیل، سرباز دیگر این فرقه نیز افزود: «امنیت شاهراه‌ها را تأمین می‌کنیم. در ولسوالی‌ها می‌رویم. در هر کجا کمک بخواهند ما خود را می‌رسانیم.»

به‌گفتۀ این نیروها، مخالفان می‌کوشند تا از شاهراه‌های کابل – شمال، کابل – جلال‌آباد و کابل – لوگر مهمات و افراد را به داخل شهر کابل برسانند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق