خبرهای مرتبط

جمع

طالبان: دولت کابل آخرین نفس‌هایش را می‌کشد

طالبان با ادعای اینکه دولت افغانستان “نفس‌های آخر” خود را می‌کشد، تاکید کرد که کابل برای کارشکنی و تخریب روند صلح تلاش می‌کند.

طالبان در واکنش به تأکید معاون اول رئیس جمهور افغانستان درباره اعدام زندانیان این گروه اظهار داشت که امرالله صالح برای سنگ‌اندازی و کارشکنی در روند صلح تلاش می‌کند.

درحالی که گزارش‌ها حاکی از افزایش تلاش‌های احزاب برای برکناری اشرف غنی و ایجاد دولت موقت است، بیانیه افزود: «اداره کابل دیگر نفس‌های آخر خود را می‌کشد و تمام برگ‌های برنده خود را از دست داده است».

به نقل از تسنیم، معاون اول رئیس جمهور افغانستان روز گذشته در بیانیه‌ای گفته بود: «محوری‌ترین دلیل بالا رفتن سطح ترور در شهرهای بزرگ این است که اسیران طالبان فکر می‌کنند که در هرصورت عفو می‌شوند و جزای اعمال خود را نمی‌بینند. یکی از راه‌حل‌های اساسی این معضل اعدام شماری از دستگیرشدگان است.»

طالبان در مخالفت با اعدام زندانیان این گروه تاکید کرد: «دولت افغانستان که خود را دموکراتیک می‌داند فراموش کرده که براساس همان دموکراسی  نباید اسرای جنگی به این شکلی که صالح می‌گوید اعدام شوند، اسیران جنگی از منظر همین دموکراسی پوشالی نیز از حقوقی برخوردار هستند که صالح خود را علَم کرده تا آن‌ها را زیر پا بگذارد.»

این گروه در ادامه نیز دولت افغانستان را مسئول قتل‌های هدفمند اخیر می‌داند تا از این طریق از خروج نیروهای خارجی جلوگیری کرده  تا از این طریق بیشتر در قدرت بمانند و از عواید «اشغال» بیشتر استفاده کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق