خبرهای مرتبط

جمع

زلنسکی: سرنوشت اوکراین مانند افغانستان نخواهد شد

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به دنبال تصویب کمک‌ها...

پر لویو لارو د ټرافیکي پېښو د مخنیوي طرحه جوړه شوه

د ټرافیکو عمومي ریاست په هېواد کې له ټرافیکي...

معلولان و خانواده‌های شهدا در کابل بار دیگر خواهان پرداخت حقوق‌شان شدند

شماری از معلولان و خانواده‌های شهدا در پایتخت بار...

هزینه ۸۰۰ هزار دالری سبزیجات برای نهادهای وابسته به ارگ در یک‌سال

اداره امور ریاست جمهوری در واکنش به ادعای یک نماینده مجلس مبنی بر مصرف 30 میلیون دالر برای تأمین سبزیجات ادارات زیرمجموعه ارگ، می‌گوید که در سال مالی 1399 هزینه سبزیجات چهار واحد ریاست جمهوری بیش از 800 هزار دالر بوده‌است.

بر اساس ګزارش آوا، اداره امور ریاست جمهوری در پیامی به رسانه‌ها گفته‌است که در سال مالی ۱۳۹۹ اداره تدارکات ملی افغانستان برای چهار واحد ریاست جمهوری بیشتر از ۸۰۰ هزار دالر سبزی قرارداد کرده‌است. این اداره گفته که تهیه و تدارک غذای دفتر شورای امنیت ملی، ریاست دفتر رئیس جمهوری و ریاست محافظت رجال برجسته که بیش از هشت هزار کارمند دارد نیز مسوولیت اداره امور است.

این نهاد افزوده که ۴۳ نوع سبزیجات را برای ریاست دفتر رییس جمهوری در سال مالی ۱۳۹۹ به قیمت بیشتر از ۲۳ میلیون افغانی قرارداد کرده‌است. ۱۶ نوع سبزی دیگر را برای ریاست محافظت رجال برجسته مربوط به دفتر شورای امنیت ملی، برای سال مالی ۱۳۹۹ به ارزش ۵ میلیون افغانی قرارداد کرده ‌است. خریداری ۳۰ نوع سبزی برای ریاست عمومی اداره امور نیز در حدود ۳۱ میلیون افغانی هزینه برداشته‌است.

براساس اعلامیه این اداره، هزینه تهیه سبزی برای شورای عالی مصالحه در سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی ۲.۳ میلیون افغانی بوده‌است. این در حالی است که خان‌آقا رضایی؛ نماینده کابل در مجلس، روز دوشنبه، 29 جدی گفته‌بود که نهادهای مربوط به ریاست جمهوری، ضمن قرارداد ۱۷ نوع گوشت از جمله گوشت بودنه، ۳۰ میلیون دالر را تنها برای خرید ترکاری اختصاص داده‌است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق