خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

هزینه ۸۰۰ هزار دالری سبزیجات برای نهادهای وابسته به ارگ در یک‌سال

اداره امور ریاست جمهوری در واکنش به ادعای یک نماینده مجلس مبنی بر مصرف 30 میلیون دالر برای تأمین سبزیجات ادارات زیرمجموعه ارگ، می‌گوید که در سال مالی 1399 هزینه سبزیجات چهار واحد ریاست جمهوری بیش از 800 هزار دالر بوده‌است.

بر اساس ګزارش آوا، اداره امور ریاست جمهوری در پیامی به رسانه‌ها گفته‌است که در سال مالی ۱۳۹۹ اداره تدارکات ملی افغانستان برای چهار واحد ریاست جمهوری بیشتر از ۸۰۰ هزار دالر سبزی قرارداد کرده‌است. این اداره گفته که تهیه و تدارک غذای دفتر شورای امنیت ملی، ریاست دفتر رئیس جمهوری و ریاست محافظت رجال برجسته که بیش از هشت هزار کارمند دارد نیز مسوولیت اداره امور است.

این نهاد افزوده که ۴۳ نوع سبزیجات را برای ریاست دفتر رییس جمهوری در سال مالی ۱۳۹۹ به قیمت بیشتر از ۲۳ میلیون افغانی قرارداد کرده‌است. ۱۶ نوع سبزی دیگر را برای ریاست محافظت رجال برجسته مربوط به دفتر شورای امنیت ملی، برای سال مالی ۱۳۹۹ به ارزش ۵ میلیون افغانی قرارداد کرده ‌است. خریداری ۳۰ نوع سبزی برای ریاست عمومی اداره امور نیز در حدود ۳۱ میلیون افغانی هزینه برداشته‌است.

براساس اعلامیه این اداره، هزینه تهیه سبزی برای شورای عالی مصالحه در سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی ۲.۳ میلیون افغانی بوده‌است. این در حالی است که خان‌آقا رضایی؛ نماینده کابل در مجلس، روز دوشنبه، 29 جدی گفته‌بود که نهادهای مربوط به ریاست جمهوری، ضمن قرارداد ۱۷ نوع گوشت از جمله گوشت بودنه، ۳۰ میلیون دالر را تنها برای خرید ترکاری اختصاص داده‌است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق