خبرهای مرتبط

جمع

مراسم تشییع جنازۀ رئیس جمهور ایران به امامت رهبر این کشور برگزار شد

مراسم تشییع پیکر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور پیشین ایران...

خطر فروپاشی منار جام بر اثر ریزش باران‌های اخیر

ریزش باران‌ها و سرازیر شدن سیلاب‌های پسین در ولایت...

بیش از یک ماه دیگر نشست دوحه دربارۀ افغانستان برگزار می‌شود

سازمان ملل متحد می‌گوید که بیش از یک ماه...

نخست وزیر هند مسلمانان در این کشور را نفوذی توصیف کرد

نارندرا مودی، نخست وزیر هند به تازه‌گی گفته است...

آمار جان‌باخته‌گان سیل در فاریاب به ۶۶ نفر رسید

مسئولان محلی حکومت سرپرست در فاریاب می‌گویند که شمار...

کاهش خشونت و روند صلح محور دیدار غنی و عبدالله

همزمان با توقف دو هفته‌یی مذاکرات صلح با طالبان و افزایش خشونت‌ها، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در باره کاهش خشونت و روند صلح این کشور دیدار کردند.

«اشرف غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با حضور مشاور امنیت ملی و معاونین ریاست جمهوری این کشور دیدار کردند.

به نقل از تسنیم، براساس بیانیه منتشر‌شده توسط ارگ ریاست جمهوری افغانستان، در این دیدار دو طرف ضمن گفت‌وگو درباره تحولات اخیر در روند صلح و مسایل منطقه‌یی از افزایش خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده و بر تأمین آتش‌بس دایمی تأکید کردند.

گفتنی است که دور دوم مذاکرات صلح افغانستان 17 روز پیش در قطر آغاز شد و در چهار روز نخست 3 نشست برای توافق بر سر دستورکار مذاکرات برگزار شد اما این دیدارها نتیجه‌ای نداشت و پس از آن تاکنون در 13 روز اخیر دو طرف هیچ نشستی نداشته‌اند.

کارشناسان بر این باورند که توقف مذاکرات در قطر به این دلیل است که دو طرف منتظر مشخص‌شدن سیاست دولت جدید امریکا در قبال افغانستان هستند و پیش از آن تمایلی برای سپردن تعهدات به یکدیگر ندارند.

این درحالی است که درگیری‌ها در افغانستان تشدید شده و طالبان نیز همزمان با آنچه برخی کارشناسان آن را “توقف کامل” مذاکرات می‌دانند، دیدارهای دیپلماتیک خود را با نمایندگان کشورهای و سازمان‌های بین‌المللی افزایش داده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق