خبرهای مرتبط

جمع

ایران ترمځکي لاندي یوې هوايي اډې څخه پرده پورته کړه

داسي ښکاري چي ایران دي د خپل پوځي ځواک...

نشست فارمت مسکو وضعیت افغانستان را به چالش کشید

اشتراک‌کننده‌گان پنجمین نشست مشورتی «فارمت مسکو» بیشتر در مورد...

نزدیکان استاد مشعل: از سرنوشت او اطلاعی نداریم

با گذشت پنج روز از بازداشت اسماعیل مشعل، استاد...

میلر خواستار توضیح دربارۀ شکست در افغانستان شد

وزیر دفاع پیشین آمریکا خواستار پاسخگویی جنرال ارتش این...

مواد منفجر نشده در افغانستان همچنان قربانی می‌گیرد

معاون نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا برای افغانستان اعلام کرد...

کاهش خشونت و روند صلح محور دیدار غنی و عبدالله

همزمان با توقف دو هفته‌یی مذاکرات صلح با طالبان و افزایش خشونت‌ها، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در باره کاهش خشونت و روند صلح این کشور دیدار کردند.

«اشرف غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با حضور مشاور امنیت ملی و معاونین ریاست جمهوری این کشور دیدار کردند.

به نقل از تسنیم، براساس بیانیه منتشر‌شده توسط ارگ ریاست جمهوری افغانستان، در این دیدار دو طرف ضمن گفت‌وگو درباره تحولات اخیر در روند صلح و مسایل منطقه‌یی از افزایش خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده و بر تأمین آتش‌بس دایمی تأکید کردند.

گفتنی است که دور دوم مذاکرات صلح افغانستان 17 روز پیش در قطر آغاز شد و در چهار روز نخست 3 نشست برای توافق بر سر دستورکار مذاکرات برگزار شد اما این دیدارها نتیجه‌ای نداشت و پس از آن تاکنون در 13 روز اخیر دو طرف هیچ نشستی نداشته‌اند.

کارشناسان بر این باورند که توقف مذاکرات در قطر به این دلیل است که دو طرف منتظر مشخص‌شدن سیاست دولت جدید امریکا در قبال افغانستان هستند و پیش از آن تمایلی برای سپردن تعهدات به یکدیگر ندارند.

این درحالی است که درگیری‌ها در افغانستان تشدید شده و طالبان نیز همزمان با آنچه برخی کارشناسان آن را “توقف کامل” مذاکرات می‌دانند، دیدارهای دیپلماتیک خود را با نمایندگان کشورهای و سازمان‌های بین‌المللی افزایش داده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق