خبرهای مرتبط

جمع

لوکا مودریچ به النصر عربستان می‌پیوندد

به نقل از رسانه‌های فوتبال عربستان، لوکا مودریچ ۳۷...

ازبیکستان صادرات برق به افغانستان را از سر می‌گیرد

سرویس مطبوعاتی وزارت انرژی ازبیکستان روز دوشنبه (سوم دلو)...

محدودیت کار و تحصیل زنان و دختران افغان؛ محور بحث اتحادیۀ اروپا

نبیلا مسرالی، سخنگوی دفتر پالیسی خارجی اتحادیۀ اروپا در...

منبع: پنج عضو هیئت گفت‌وگوکننده‌ حکومت از دوحه به کابل برگشته‌اند

یک منبع به تلویزیون یک می‌گوید که پنج عضو هیئت گفت‌وگوکننده صلح حکومت افغانستان به شمول امین احمدی، رسول طالب، کلیم‌الله نقیبی، متین‌بیک و حبیبه سرابی دوحه را ترک کرده و به کابل برگشته‌اند.

منبع می‌افزاید که برگشت امین احمدی اجباری بوده است، زیرا به گفته‌ او، آقای احمدی مسایل پنهانی مانند بحث روی کار آمدن حکومت موقت که در این گفت‌وگوها مطرح شده بود را افشا کرد.

ناجیه انوری، سخنگوی وزارت دولت در امور صلح نیز برگشت چند عضو هیئت گفت‌وگوکننده را از دوحه به کابل تایید می‌کند، اما می‌افزاید که برگشت هیئت یک روند عادی بوده و متاثر از توقف گفت‌وگوها نمی‌باشد.

به نقل از تلویزیون یک، همزمان سید اسحاق گیلانی، رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان می‌گوید که خطر جدی جان آقای احمدی را تهدید می‌کند و حکومت نباید از تامین امنیت او شانه خالی کند.

صلاحیت تصمیم‌گیری در باره هیئت گفت‌وگوکننده از آن شورای عالی مصالحه است، اما آنان را ریاست جمهوری فراخوانده است.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که روند گفت‌وگوها در دوحه پایان نیافته، اما گفت‌وگویی هم وجود ندارد که به گفته‌ او، این موقف طالبان نبود اراده‌ این گروه را نسبت به روند صلح به نمایش می‌گذارد.

هرچند گفت‌وگوهای صلح در دوحه هیچ تاثیری بر کاهش خشونت‌ها نداشته است، اما ترک میز گفت‌وگوها تنور جنگ را در افغانستان شعله‌ورتر خواهد کرد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق