خبرهای مرتبط

جمع

وقوع انفجارهای پی‌هم در کابل؛ دو نفر به شمول آمر حوزه پنجم کشته شدند

مقام‌ها می‌گوید که در اثر وقوع سه انفجار در کابل در کمتر از یک ساعت، دو نفر به شمول آمر حوزۀ پنجم امنیتی پولیس شهر کابل کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل روز چهارشنبه ۱۰ فبروری (۲۲ دلو) به خبرنگاران گفت که انفجار نخست حوالی ساعت ۸:۱۰ دقیقه صبح در منطقه “قلعه‌عبدالعلی” از مربوطات ولسوالی پغمان رخ داد.

آقای فرامرز گفت که هدف این انفجار یک واسطۀ نوع “رنجر” بوده که تلفاتی در پی نداشت.

انفجار دومی یک موتر نوع “فورتینر” را در مربوطات حوزۀ دوم امینتی شهر کابل هدف قرار داد که در آن، چهار تن زخمی شده‌اند.

انفجار سومی در نزدیکی “چهاراهی برکی” به وقوع پیوست. هدف این انفجار واسطۀ نوع “لنکروزر” مربوط به محمدزی کوچی، آمر حوزۀ پنجم امنیتی پولیس شهر کابل بوده است.

در این انفجار آقای کوچی و یک محافظ‌ش جان باخته و یک منسوب دیگر پولیس زخمی شده است.

رخداد چهارم نیز بعد از ظهر چهارشنبه به دلایل نامعلومی در یک وسیله نقلیه از نوع کرولا در حوالی پارک زرنگار در منطقه دوم کابل به وقوع پیوست و در آتش سوخت.

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری که مسئولیت تامین امنیت کابل را به عهده دارد در صفحۀ فیسبوک‌ش بار دیگر، طالبان را عامل این انفجارها دانسته و هشدار داده که انتقام خون آقای کوچی را خواهد گرفت.

آقای صالح نگاشته است: “امروز یکی از برادرانم و همکارانم را طالبان تروریست شهید ساختند. محمدزی کوچی صاحب منصب سنگین – با وقار و پاک بود. آهسته آهسته بر وضعیت حوزه پنجم از دید اطلاعاتی مسلط شده بود. صد روز باهم کار کردیم. فراموش نمی‌کنم و انتقام خواهم گرفت. طالب و تروریست میداند که من چه میگویم.”

وزارت داخلۀ افغانستان نیز با نشر اعلامیۀ از محمدزی کوچی به عنوان یک افسر قهرمان، مبارز و وطن‌دوست یاد کرده و گفته است که او در روزهای اخیر دستاوردهای زیادی برای سرکوب و بازداشت “تروریستان” داشت.

در اعلامیۀ این وزارت آمده است: “نیروهای امنیتی و کشفی به ‌ویژه در هفته‌های اخیر ده‌ها شبکه تروریستی مربوط به طالبان تروریست و ماین‌گذار را بازداشت کرده‌اند. دستور به کشتار مردم و‌ هدف قراردادن همکاران ما بخشی از اهداف سازمان‌یافته تروریستی است و این رویکرد ناشی از شکست تروریستان در میدان جنگ می‌باشد.” طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده‌اند.

گفته می‌شود به همین مناسبت فرمانده پولیس کابل از کابل به ننگرهار منتقل شده است و برای کابل فرمانده جدید منصوب شده است.

سخنگوی وزارت امور داخله در این باره گفته است:

مل‌پاسوال جمشید طوطاخیل به عنوان فرمانده جدید پلیس کابل و فرمانده سابق پلیس کابل به عنوان فرمانده جدید پلیس ننگرهار منصوب شده‌اند.

رهبری وزارت امور داخله، در معرفی فرماندهان جدید، بر جدیت مبارزه با تروریسم و ​​شبکه‌های جنایی تأکید کرد.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق