خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

مرگ ملا هبت‌الله آخندزاده و دو مقام بلند پایۀ طالبان

گفته شده که ملا هبت‌الله آخندزاده و دو رهبر طالبان، ملا مطیع‌الله، رئیس استخبارات و حافظ عبدالمجید، مسئول مالی این گروه، یکجا در یک مکان و در یک انفجار کشته شده‌اند.

این در حالی است که از یک سال به این‌سو رهبر طالبان هیچ‌گونه پیام صوتی نشر نکرده است. اگر این خبر موثق باشد، خبر از استخبارات فوق‌العاده قوی پاکستان را می‌دهد؛ چندماه از این حادثه می‌گذرد اما این کشور از این خبر کتمان حقیقت کرده است.

حکومت افغانستان نیز باید هوشیار و بیدار باشد و بداند که با چنین استخبارات رو به‌رو است و باید ضعف دروازه‌های استخباراتی خود را هرچه زودتر قفل نماید.

همرسانی کنید

رفیع‌الله انوری
رفیع‌الله انوریhttp://dunia.af/
رفیع‌الله انوری، خبرنگار روزنامه دنیا است که از سال 1398 فعالیت خود را در این رسانه آغاز کرده است.