خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

جنگ و گرسنگی؛ حدود ۱۸.۴ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیازمندند

سازمان آلمانی «کمک به گرسنگان جهان» با ابراز نگرانی شدید از وخامت وضعیت بشری در افغانستان گفته است که حدود نیمی از جمعیت این کشور را فقر و گرسنگی تهدید می‌کند. برعلاوه جنگ، پاندمی کرونا وضعیت را بدتر کرده است.

توماس تن بویر، رئيس شعبه افغانستان سازمان «کمک به گرسنگان جهان» روز پنجشنبه در کابل، از تشدید فقر و گرسنگی در افغانستان هشدار داد. وی گفته است که این سازمان «عمیقاً نگران» وخامت روز افزون وضعیت بشری در افغانستان می‌باشد.

به گزارش دویچه‌وله، او گفته است: «در این میان ۱۸.۴ میلیون انسان در افغانستان برای زنده‌ماندن نیازمند به کمک‌های بشردوستانه می‌باشند. این رقم تقریباً نیم جمعیت افغانستان را می‌سازد و شش برابر بیشتر از چهار سال قبل است.»

توماس تن بویر افزوده است: «در ادامه سال روان میلادی از هر یک دو کودک زیر پنج سال، یک تن با سوء‌تغذی مواجه خواهد بود.»

سازمان «کمک به گرسنگان جهان» همچنان از تشدید و تداوم خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

این در حالی است که با وجود از سرگرفتن مذاکرات صلح میان طالبان و حکومت افغانستان، جنگ میان نیروهای دولت افغانستان و شبه نظامیان طالبان بدون هیچ نوع کاهشی هنوز هم ادامه دارد.

صدها هزار تن به دلیل این درگیری‌ها و خشونت‌ها از نقاط مختلف افغانستان مجبور به فرار شده‌اند و در داخل این کشور به مهاجرت تن داده‌اند. پاندمی کرونا نیز به وخامت وضعیت اقتصادی در افغانستان افزوده و اقتصاد این کشور را به شدت متضرر نموده است.

سرمای زمستان همچنان این وضعیت را بیشتر وخیم ساخته است. زمستان‌ها معمولاً برای افغانستان دشواری‌های متعددی را همراه دارند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق