خبرهای مرتبط

جمع

آغاز دور تازۀ سفرهای نمایندۀ آمریکا برای افغانستان

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان در دور تازۀ سفرهایش...

مجاهد: لانه‌های مهم گروه داعش در افغانستان از بین رفته است

به گفتۀ سخنگوی امارت اسلامی، لانه‌های مهم گروه داعش...

داکتر عبدالله بار دیگر خواستار شروع مجدد مذاکرات صلح شد

رئیس شورای عالی مصالحه ملی بار دیگر از هیئت طالبان خواست مذاکرات صلح را جداً شروع کند.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی روز یک‌شنبه (3 حوت) در نشستی به منظور ایجاد کمیسیون انکشافی و جلب کمک‌های خارجی این شورا صحبت می‌کرد در باره پروسه صلح گفت: “ما خواستار این هستیم که مذاکرات صلح دوحه به شکل جدی شروع شود و دوام پیدا کند.”

قای عبدالله تاکید کرد که برقراری آتش‌بس خواست مردم افغانستان است؛ زیرا دوام خشونت هر روز از مردم افغانستان قربانی می‌گیرد.

به نقل از جمهور، او با اشاره به قیام سوم حوت مردم کابل تاکید کرد که مردم افغانستان صلحی را می‌خواهند که خود را در آن دخیل بدانند و فقط همین طور صلح می‌تواند پایدار باشد و نیز برای پایداری صلح، خدمات به مردم و توسعه پایدار کشور بحث اساسی است.

او همچنین خطاب به کمیسیون‌های داخلی شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که هیچ کار موازی با کار حکومت در شورای عالی صلح صورت نمی‌گیرد.

اما به گفته او، کمیسیون‌های شورای عالی مصالحه ملی، کارهای مربوط به صلح را هماهنگی می‌کند تا در جریان گفت‌وگوها تسهیلات لازم ایجاد گردد.

گفتنی است که پس از آغاز دور دوم مذاکرات صلح میان هیئت دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در قطر، هیئت طالبان به سفرهای خارجی مصروف‌اند و روی میز مذاکرات حاضر نمی‌شوند. از سوی دیگر دولت امریکا نیز اعلام کرده که به دلیل عدم تعهدات طالبان در توافقنامه صلح دوحه، این توافقنامه را بازنگری می‌کند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق