خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

گزارشات مبنی بر خروج کارمندان قنسولگری هند از قندهار

وزارت خارجه هند روز یک‌شنبه (20 سرطان) با نشر اعلامیه‌یی اظهار کرد که کارمندان قنسولگری این کشور، ولایت قندهار را ترک کردند.

به گزارش روزنامه دنیا، «آریندام باغچی»، سخنگوی وزارت خارجه هند روز یک‌شنبه اعلام کرد که کارمندان قنسولگری هند در قندهار، این ولایت را ترک کردند، اما قنسولگری این کشور در ولایت مذکور بسته نشده و فعالیتش ادامه دارد.

آریندام باغچی در ادامه گفت که فعالیت قنسولگری هند در قندهار متوقف نشده و توسط کارمندان محلی فعالیت خود را ادامه می‌دهد. «در حال حاضر صدور ویزا و ارایه خدمات توسط سفارت هند در کابل ادامه دارد و افرادی که خواهان ویزای هند استند می‌توانند از طریق سفارت هند در کابل اقدام نمایند.»

سخنگوی وزارت خارجه هند دلیل خروج کارمندان قنسولگری را وضعیت وخیم امنیتی در حومه ولایت قندهار عنوان کرد. «به علت جنگ‌های شدید در اطراف ولایت قندهار، کارمندان قنسولگری هند روز یک‌شنبه، قندهار را به مقصد کشورشان ترک کردند.»

سخنگوی وزارت خارجه هند خاطرنشان کرد که هند وضعیت فعلی افغانستان را زیر نظر دارد. «خروج کارمندان قنسولگری در قندهار موقت است و در صورت بهبود شرایط امنیتی، هند به طور عادی دوباره فعالیتش را در قندهار ادامه خواهد داد.»

پیش از این چندین کشور از جمله روسیه، ایران، ترکیه، تاجیکستان و ازبیکستان نیز دروازه‌های قنسولگری‌شان را به دلایل امنیتی در ولایت بلخ بستند.

این در حالی است که وضعیت امنیتی در حومه ولایت قندهار نابسامان گزارش شده است. هفته گذشته بود که گروه طالبان در حمله شبانه به نیروهای امنیتی در ولسوالی پنجواییِ قندهار، این ولسوالی را به تصرف خود در آوردند.

همرسانی کنید

رفیع‌الله انوری
رفیع‌الله انوریhttp://dunia.af/
رفیع‌الله انوری، خبرنگار روزنامه دنیا است که از سال 1398 فعالیت خود را در این رسانه آغاز کرده است.