خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

حامد کرزی و داکتر عبدالله در نشست مسکو اشتراک نمی‌کنند

سفارت روسیه در کابل در توییتی گفته است که معلومات درباره اشتراک حامد‌ کرزی، رئیس جمهور اسبق افغانستان و داکتر عبدالله عبدالله، رئیس سابق شورای مصالحه ملی در نشستی که به تاریخ 20 ماه جاری در روسیه برگزار می شود، موثق نیست.

سفارت روسیه در ادامه گفته که هر دوی آن‌ها شامل لیست دعوت‌شده‌ها به این نشست نیستند.

این در حالی است که شایعه شده بود حامد کرزی و داکتر عبدالله عبدالله در نشست مسکو شرکت خواهند کرد؛ نشستی که قرار است دربارۀ مسایل افغانستان به تاریخ 20 ماه اکتوبر در روسیه برگزار شود.

در نشست روسیه تنها از سران امارت اسلامی دعوت شده است.

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه برای افغانستان درباره این نشست اظهار کرد که روسیه در نظر دارد تا با نماینده‌گان رهبری جدید در افغانستان گفت‌وگوی صادقانه‌ای پشت درهای بسته انجام دهد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق