خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

پنتاگون در رابطه با انفجار در نزدیکی میدان هوایی کابل جزئیات داد

روزنامه دنیا: جنرال کنت مکنزی، فرماندۀ ستاد مرکزی ارتش آمریکا گفت: «براساس نتایج تحقیقات دربارۀ انفجاری که در آخرین روزهای حضور نظامیان آمریکایی در کابل رخ داد، تنها یک نفر مستقیماً در این انفجار نقش داشته و فقط از یک وسیله انفجاری استفاده شده است.»

به گفتۀ مکنزی، در این تحقیقات مشخص شد که تنها یک وسیله انفجاری مورد استفاده قرار گرفته است.

مکنزی افزود: «بمب‌گذاری توسط تنها یک نفر انجام شده است و برخلاف گزارش‌های رسمی اولیه که بر پیچیده‌بودن حمله دلالت می‌کرد، این یک بمب‌گذاری پیچیده نبود.»

مکنزی خاطر نشان کرد: «در آن زمان، اطلاعاتی که ما کسب کرده بودیم نشان می‌داد که حمله پیچیده‌ای رخ داده و یک بمب‌گذار انتحاری و چند فرد مسلح وابسته به داعش در آن نقش داشته‌اند. حالا اما ما می‌دانیم که بلبرینگ‌های به کار رفته در سلاح انفجاری نیز مانند گلوله عمل کرده و موجب افزایش تلفات شده‌اند.»

این در حالی است که به روز پنج‌شنبه (4 سنبله) در نتیجۀ انفجاری که در پشت دروازۀ میدان هوایی کابل به وقوع پیوست، موجب کشته و زخمی شدن بیش از 100 تن گردید.

طبق گزارشات، دو حملۀ انفجاری در این روز در نزدیکی میدان هوایی کابل به وقوع پیوست که مسئولیت آن را گروه داعش به عده گرفت.

لینک کوتاه خبر

خبرهای مرتبط:

همرسانی کنید

رفیع‌الله انوری
رفیع‌الله انوریhttp://dunia.af/
رفیع‌الله انوری، خبرنگار روزنامه دنیا است که از سال 1398 فعالیت خود را در این رسانه آغاز کرده است.