خبرهای مرتبط

جمع

عمران خان: آمریکا خواهان ایجاد پایگاه نظامی در پاکستان است

خان، نخست وزیر سابق پاکستان گفته که آمریکا در تلاش است تا پایگاه نظامی در خاک این کشور تاسیس نماید.

عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان و رئیس حزب تحریک انصاف در آستانه تظاهرات برنامه‌ریزی شدۀ هوادارانش در اسلام‌آباد گفت که مردم را برای انقلاب، نه سیاست به پایتخت فرا می‌خواند.

وی با اشاره به شهباز شریف، آصف علی زرداری و مولانا فضل الرحمن آن‌ها را «بَردۀ آمریکا» خواند که دارایی‌های‌شان را در خارج از کشور مخفی کرده‌اند.

عمران خان با بیان این‌که دولت ائتلافی به زودی برای کمک به آمریکا مراجعه خواهد کرد، افزود: بلاول بوتو زرداری وزیر امور خارجه نیز قرار است در این زمینه جلسه‌‌یی در آمریکا برگزار کند.

رئیس حزب تحریک انصاف با اظهار این‌که بلاول در این دیدار برای درخواست پول بیشتر به آمریکایی‌ها خواهد گفت که درصورت تامین نشدن این پول، عمران خان ممکن است به قدرت بازگردد.

به گزارش داون نیوز، نخست وزیر سابق پاکستان ادامه داد: من آمریکایی‌ها را به خوبی می‌شناسم، آن‌ها می‌گویند غذا رایگان وجود ندارد، هر چیزی هزینه دارد و در شرایط پاکستان، هزینه آن موافقت برای ایجاد پایگاه نظامی برای آن‌هاست.

عمران خان پیش از این نیز گفته بود که در زمان نخست وزیری خویش هرگز با درخواست‌های آمریکا برای ایجاد پایگاه‌های نظامی در این کشور پس از خروج از افغانستان موافقت نمی‌کرد و این سبب آغاز اختلافات او با آمریکایی‌ها شد.

به گفتۀ خان، آمریکا پس از خروج از افغانستان خواهان این است تا پایگاه‌های نظامی در پاکستان ایجاد کند تا درصورت وجود تهدید تروریزم از افغانستان، از آن‌جا حملات خود را سازمان‌دهی نماید.

لینک کوتاه خبر

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق