خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

منابع از سفر مخفیانۀ جنرال ارشد پاکستانی به کابل خبر داده‌اند

منابع می‌گویند که مذاکرات صلح اسلام‌آباد و تحریک طالبان پاکستان با حضور رئیس سابق سازمان اطلاعات ارتش این کشور در کابل جریان دارد.

به گفتۀ منابع، جنرال فیض حمید، رئیس سابق سازمان استخبارات ارتش پاکستان (آی‌اس‌آی) و فرمانده کنونی ارتش این کشور در پیشاور برای گفت‌وگو با نماینده‌گان تحریک طالبان پاکستان به کابل آمده است.

صدف چودری، گزارشگر تحقیقی الجزیره در خاور میانه و آسیای نیز در توئیتی ضمن تایید این خبر گفت که گفت‌وگوهای دو طرف با حضور جنرال ارشد پاکستانی در هوتل سرینای کابل جریان دارد.

از سوی دیگر نیوز 18 نیز به نقل از منابع نظامی پاکستان نوشته که مقامات تحریک طالبان پاکستان و مقامات ارتش این کشور از روز چهارشنبه هفتۀ گذشته تاکنون در کابل در هوتل سرینا به سر می‌برند.

امارت اسلامی و ارتش پاکستان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

پیش از این منابع خبری در پاکستان اعلام کرده بودند که دولت اسلام‌‌آباد مسلم خان و محمود خان از رهبران ارشد تحریک طالبان پاکستان را با هدف باز نگه‌داشتن در گفت‌وگوها به هیئت حاکمه افغانستان تحویل داده است.

به گفته منابع، این دو فرمانده تحریک طالبان پاکستان برای این به هیئت حاکمه افغانستان سپرده شده‌اند که اگر گفت‌وگوهای ارتش پاکستان با این شبه‌نظامیان نتیجه دهد، فرماندهان توسط افغانستان آزاد شوند.

لینک کوتاه خبر

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق