خبرهای مرتبط

جمع

په افغانستان کې د جنګي جرم په تور آستراليايي عسکر نيول شوی

په آستراليا کې چارواکو ويلي دي چې يو پخوانی...

متقی: تماس‌ها و رابطۀ ما با بسیاری از کشورهای جهان جنبۀ رسمی دارد

سرپرست وزارت خارجۀ امارت اسلامی می‌گوید که تماس‌ها و...

متقی: گروه داعش در افغانستان سرکوب شده است

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجۀ امارت اسلامی در گفت‌وگو...

اتحادیۀ خبرنگاران آزاد افغانستان: در یک سال گذشته 10 رسانه در کشور مسدود شده است

همزمان با روز ملی خبرنگار، اتحادیۀ خبرنگاران آزاد افغانستان...

ارتش پاکستان از کشتن ۲ فرمانده مشهور تحریک طالبان خبر داد

درحالیکه گزارش‌ها حاکی از جریان مذاکرات صلح ارتش پاکستان و تحریک طالبان به میزبانی افغانستان است، ارتش این کشور از کشتن دو نفر از فرماندهان این گروه شبه‌نظامی خبر می‌دهد.

ارتش پاکستان در بیانیه‌یی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور دو نفر از مهمترین و تحت تعقیب‌ترین اعضای تحریک طالبان پاکستان را در وزیرستان شمالی کشتند.

در بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی و اعضای تحریک طالبان در منطقه «بویا» منطقه به تبادل آتش پرداختند که طی آن «فرمانده رشید» ملقب به «جابر» و «عبدالسلام» با نام مستعار «چمتو» کشته شدند.

ارتش پاکستان درحالی از کشته شدن دو فرمانده تحریک طالبان خبر می‌دهد که دو طرف به مناسبت عید فطر آتش‌بس 10 روزه اعلام کرده بودند و پس از آن نیز در توافقی جهت برگزاری مذاکرات صلح آتش‌بس را تا 16 می تمدید کرده بودند.

شماری از منابع معتبر گفته‌اند که دو طرف تیم‌هایی را برای مذاکرات صلح به میزبانی هیئت حاکمه افغانستان به کابل فرستاده‌اند و گفته می‌شود جنرال «فیض حمید» رئیس سابق سازمان استخبارات ارتش پاکستان (آی‌اس‌آی) و فرمانده کنونی ارتش این کشور در پیشاور برای گفت‌وگو با نمایندگان تحریک طالبان پاکستان به کابل آمده است.

پیش از این نیز منابع خبری در پاکستان اعلام کرده بودند که دولت اسلام‌‌آباد «مسلم خان» و «محمود خان» از رهبران ارشد تحریک طالبان پاکستان را با هدف باز نگه داشتن در گفت‌وگوها به هیئت حاکمه افغانستان تحویل داده است.

لینک کوتاه خبر

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق