خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

گروه داعش و جبهۀ آزاده‌گان همزمان انفجار روز گذشته در کابل را بر عهده گرفتند

گروه داعش و جبهۀ آزاده‌گان به‌طور همزمان مسئولیت انفجار روز گذشته در کابل را به عهده گرفتند.

خبر گزاری تسنیم ایران گزارش داده است که گروه داعش با انتشار بیانیه‌یی مسئولیت حمله روز گذشته در کابل را به عهده گرفت و بدون ارایۀ جزییات بیشتر مدعی شد که این حمله انتحاری تلفات زیادی به جا گذاشت.

از سوی دیگر نیز جبهه ملی آزاده‌گان از گروه‌های شبه‌نظامی مخالف امارت اسلامی نیز در بیانیه‌یی مسئولیت حمله به هوتل استقلال، محل مراسم سالروز ترور رهبر سابق امارت اسلامی، را به عهده گرفت.

جبهه ملی آزاده‌گان در ادامه نیز مدعی شد که ملا محمد یعقوب، وزیر دفاع امارت اسلامی در نتیجه این حمله زخمی و چندین عضو دیگر امارت اسلامی نیز کشته و زخمی شدند.

عصر روز گذشته انفجاری در نزدیکی هوتل استقلال واقع در ناحیه دهم امنیتی شهر کابل به وقوع پیوست.

این انفجار درحالی به‌وقوع پیوست که شماری از سران هیئت حاکمۀ افغانستان برای مراسم ششمین سالروز ترور رهبر سابق امارت اسلامی توسط آمریکا در این هوتل گرد هم آمده بودند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق