خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

مقامات امارت اسلامی با مقامات ازبیکستان دربارۀ افزایش هماهنگی‌های مرزی گفت‌و‌گو کردند

مقامات امارت اسلامی با مقامات ازبیکستان دربارۀ افزایش هماهنگی‌های مرزی گفت‌و‌گو کردند

مقامات مرزی امارت اسلامی و ازبیکستان در دیدار با هم دربارۀ افزایش هماهنگی‌ها در صورت بروز سوء تفاهم‌های مرزی گفت‌وگو کردند.

وزارت دفاع امارت اسلامی در بیانیه‌یی از دیدار مقامات نظامی امارت اسلامی با مقامات مرزی ازبیکستان در گذرگاه حیرتان خبرداد.

براساس این بیانیه، هیئتی متشکل از فرماندهان مرزی دو کشور در این دیدار پیرامون جلوگیری از سوء تفاهم‌ها و مشکلات در نقاط مرزی بین افغانستان و ازبیکستان گفت‌وگو کردند.

بیانیه می‌افزاید که از طرف افغانستان غوث‌الدین، فرمانده لشکر 6 مرزی امارت اسلامی و از طرف ازبیکستان نیز خال نظروف، فرمانده مرز جنوبی ازبیکستان و بردیوف ابرار، کمیسار ولایت ترمذ حضور داشتند.

در ادامه بیانیه آمده است که دو طرف بر حفظ خویشتن‌داری و هماهنگی بیشتر در صورت بروز سو تفاهمات و مشکلات مرزی در مرز دو کشور تاکید نمودند.

عصمت‌الله ارگاشف، نمایندۀ ویژۀ رئیس جمهور ازبیکستان در امور افغانستان پیش از این گفته بود که این کشور در طیف وسیعی از مسایل با امارت اسلامی تعامل دارد و آن‌ها را واقعیتی خواند که باید پذیرفته شوند.

ارگاشف تاکید کرده بود: ما به تنهایی آن‌ها را برسمیت نخواهیم شناخت، وقتی این اتفاق می‌افتد، ما می‌خواهیم صدا و حمایت جمعی وجود داشته باشد.

نمایندۀ ویژۀ ازبیکستان برای افغانستان با تاکید بر همکاری نزدیک ازبیکستان با هیئت حاکمه افغانستان گفته بود: ما مدت‌هاست تماس‌های محکمی برقرار کرده‌ایم، و مرتب دربارۀ همکاری صحبت می‌کنیم.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق