خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

اخراج صدها پناهجوی افغان از ترکیه

نیروهای امنیتی ترکیه به تازه‌گی و در ادامۀ اخراج پناهجویان، به بازگرداندان 272 پناهجوی افغان به کشور اقدام کرده است.

مقامات ترکیه که پیش از این قرار بود در ازای دریافت کمک و پول بیش از سه میلیون پناهجو را اسکان دهد و مانع ورود آن‌ها به مرزهای اروپایی شود اما ظاهرا این اقدام را مقرون به صرفه نمی‌داند.

به گزارش رسانه‌های ترکیه، طی روزهای اخیر اقدامات نیروهای امنیتی ترکیه در عملیات شناسایی و بازداشت پناهجویان افغانن تشدید شده است.

اداره مهاجرت ترکیه نیز اعلام کرده است که از ابتدای سال جاری بیش از 28 هزار و 581 هزار مهاجر را از این کشور اخراج کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، این نرخ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 70 درصد افزایش داشته است. اکثر پناهجویان اخراج شده از ترکیه از اتباع افغانستان بوده‌اند.

پیش از این نیز، «آنا شی» پژوهشگر عفو بین‌الملل در امور حقوق پناهجویان و مهاجران درباره اخراج گروهی پناهجویان افغان توسط دولت ترکیه گفته بود که براساس گفت‌وگوهایی که با افغان‌های تحت بازداشت در ترکیه داشته تنها انتخابی که به مردم داده می‌شود انتخاب بین اخراج اجباری و بازداشت برای مدت نامعلومی است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق