خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

آمریکا: به‌رسمیت شناختن امارت اسلامی به فتار آن‌ها و رعایت حقوق زنان وابسته است

سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا گفت که به‌رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان به رفتار آن‌ها و رعایت حقوق زنان وابسته است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از سیاست‌های امارت اسلامی در قبال زنان گفت که رفتار آن‌ها بر روابطشان با آمریکا و سایر کشورهای جهان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

وی افزود: «مشروعیت، حمایتی که طالبان از جامعه بین‌المللی می‌خواهد، به رفتار آن‌ها، به‌ویژه احترام به حقوق زنان بستگی دارد.

پرایس همچنین اظهار داشت که امارت اسلامی به تعهداتی که در حوزۀ حقوق بشر و تعهداتی که نسبت به زنان و دختران افغانستان داده، عمل نکرده است و این بر روابط آینده جهان با این حکومت تاثیر خواهد گذاشت.

پیش از این، تام وست، نمایندۀ ویژۀ آمریکا در امور افغانستان با ضروری خواندن احیای حقوق زنان برای پیشرفت روابط واشنگتن با امارت اسلامی تاکید کرده بود که گفت‌وگوها با هیئت حاکمۀ افغانستان در راستای منافع آمریکا ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که بعد از حاکمیت امارت اسلامی در کشور، تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان، این حکومت را به رسمیت نشناخته است.

جامعۀ جهانی یکی از شروط به رسمیت شناختن امارت اسلامی را رعایت حقوق زنان عنوان کرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق