خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

اختلافات میان اعضای شورای مقاومت ملی برای اشتراک در لویه جرگه

درحالی‌که امارت اسلامی از رهبران و شخصیت‌‎های سیاسی افغانستان برای حضور در لویه جرگه دعوت کرده است، منابع از اختلاف بین اعضای شورای مقاومت ملی برای حضور در این نشست خبر می‌دهند.

سردار رحمان اوغلی، عضو سابق پارلمان که روابط نزدیکی با شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان دارد، اعلام کرد که بین اعضای این شورا برای حضور در لویه جرگه امارت اسلامی اختلاف نظر وجود دارد.

اوغلی به «رادیو آزادی» گفت که اعضای شورای مقاومت در دیدار با «توماس وست» نمایندۀ ویژۀ آمریکا در امور افغانستان درباره لویه جرگه پیشنهادی امارت اسلامی بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

به گفته وی برخی از اعضا بطور مشروط و با ایجاد یک دولت فراگیر در افغانستان و سهیم بودن در آن برای شرکت در لویه جرگه تمایل نشان داده‌اند.

جمال ناصر غروال، سفیر امارت اسلامی در مسکو پیش از این به رسانه‌ها گفته بود که در آیندۀ نزدیک نشست بزرگ مجمع افغان‌ها با حضور سیاسیون این کشور در کابل برگزار می‌شود.

وی افزود که برای شرکت در این مجمع از سیاسیونی که افغانستان را ترک کرده‌اند نیز دعوت شده تا در نشست شرکت کنند.

غروال در پاسخ به این‌که این نشست لویه جرگه خواهد بود یا خیر، گفته بود، هنوز این موضوع مشخص نیست اما آمادگی‌ها برای برگزاری نشست جریان دارد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق