خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

چین با امارت اسلامی در رابطه با همکاری‌های اقتصادی رای‌زنی کرد

دینگ ینان، کاردار سفارت چین در کابل با عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی دربارۀ روابط دو کشور و همکاری‌های اقتصادی دیدار و گفت‌وگو کرد.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجۀ امارت اسلامی اظهارداشت که کاردار سفارت چین در این دیدار درباره روابط عمیق تاریخی افغانستان و چین گفت‌وگو کرده است.

وی افزود که در این دیدار بر حسن همجواری، همکاری‌های دوجانبه و از سرگیری پروژه‌های ناتمام رایزنی و تبادل نظر شد.

پیش از این نیز نماینده چین گفته بود که ما با حکومتی به رهبری امارت اسلامی کار می‌کنیم، در امور داخلی افغانستان مداخله نکرده و روابط سازنده خود را با افغانستان ادامه می‌دهیم.

همچنین ذبیح‌الله مجاهد، سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی چندی قبل در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی ریپوبلیکا گفته بود که چین آماده سرمایه‌گذاری و بازسازی افغانستان است.

وی گفته بود که از نظر امارت اسلامی پروژه جاده ابریشیم جدید اهمیت بسیار دارد. این پروژه یک ابتکار زیرساختی است که چین به آن وسیله می‌خواهد با استفاده از راه‌های تجاری، نفوذ جهانی‌اش را گسترش بخشد.

سخنگوی امارت اسلامی در تشریح کمک چین به احیای اقتصاد افغانستان تصریح کرده بود: معادن غنی مس وجود دارند که به کمک چینی‌ها کار استخراج آن‌ها از سر گرفته شده و مدرن‌سازی خواهد شد. افزون بر آن چین سند راهیابی ما به بازارهای جهان است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق