خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

امارت اسلامی: کسانی که از مقامات بازگشتۀ دولت سابق شکایت دارند، به کمیسیون ارتباط مراجعه کند

درحالی‌که در میان مقامات دولت سابق افغانستان که به این کشور بازگشته‌اند، متهمان مفاسد اقتصادی نیز دیده می‌شوند، امارت اسلامی اعلام کرد که اگر کسی دربارۀ آن‌ها شکایت دارد، باید به کمیسیون ارتباط مراجعه کند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی اظهار داشت، از میان مقامات سابق و شخصیت‌هایی که به افغانستان بازگشته‌اند و پرونده فساد دارند، اگر گروه یا فردی علیه آن‌ها شکایت دارد، باید به کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغان مراجعه کند.

مجاهد با تاکید بر این‌که هیچکس نمی‌تواند برای افراد بازگشته به افغانستان مشکلی ایجاد کند، به «رادیو آزادی» گفت: اما اگر کسی علیه آن‌ها شکایت دارد، مستقیماً نمی‌تواند اعلام دعوی کرده و نمی‌تواند به آن‌ها کاری داشته باشد، بلکه باید به کمیسیون ارتباط مراجعه کند.

پیش از این نیز امارت اسلامی با انتشار مفاد 13 ماده‌ای چگونه‌گی فعالیت کمیسیون ارتباط اعلام کرده بود: اگر کسی با اشخاص و افراد متذکره دعوای شخصی داشته باشد، باید به این کمیسیون مراجعه کند و کمیسیون قضیه هر دو طرف را توسط دادگاه عالی به مراجع عدلی و قضایی ارجاع می‌نماید.

بیانیه همچنین تصریح کرده است که به جز این مورد دیگر هیچکس حق ندارد کار خودسرانه‌ای علیه مقامات سابق و شخصیت‌های بازگشت کننده انجام دهد.

این درحالی است که در میان برخی از مقامات دولت سابق افغانستان که به این کشور بازگشته‌اند، متهمان به مفاسد اقتصادی نیز دیده می‌شوند.

اکنون باید دید آیا مردم افغانستان در روزها و ماه‌های آتی می‌توانند شاهد برگزاری دادگاه صالحه برای محاکمه چنین افرادی باشند یا خیر؟

مرتبط:

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق