خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

روسیه: تروریست‌ها می‌خواهند از افغانستان به کشورهای همسایه نفوذ کنند

وزیر دفاع روسیه گفت که تروریست‌های بین‌المللی می‌خواهند از افغانستان به عنوان پایگاهی برای نفوذ به کشورهای همسایه استفاده کنند.

سرجیی شایگو، وزیر دفاع روسیه در نشست با همتایان خود در آسیای مرکزی گفت: سران تروریست‌های بین‌المللی، خاک افغانستان را پایگاهی برای نفوذ به کشورهای همسایه و ایجاد یک شبکه زیرزمینی جهادی گسترده می‌دانند که شبه‌نظامیان از نقاط بحران در آن حضور دارند.

شایگو با اظهار اینکه ایدیولوژی رادیکالیسم مذهبی، قاچاق مواد مخدر و جنایات فرامرزی در منطقه در حال گسترش است، افزود که لازم است هماهنگی بین سازمان‌های مجری قانون کشورهای آسیای مرکزی و روسیه برای مقابله با سازمان‌های تروریستی در منطقه و تدوین رویکردهای مشترک برای مبارزه با آن‌ها تقویت شود.

به گزارش «تاس»، وزیر دفاع روسیه در ادامه نیز ابراز امیدواری کرد که گفتگو ایجاد اعتماد میان کشورهایی که طی سالیان متمادی توسعه یافته‌اند، به توسعه و بهبود این همکاری‌ها کمک کند.

شایگو پیش از این نیز هشدار داده بود که بی‌ثباتی در افغانستان خطر صادرات تروریسم و مواد مخدر به کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی را افزایش می‌دهد.

اخیراً نیز رشید نورغالییف، معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفته بود که واشنگتن و متحدانش همواره تلاش کرده‌اند تا امنیت کشورهای مشترک المنافع را تهدید کنند.

این درحالی است که طالبان همواره تأکید کرده است که به هیچ شخص یا گروهی اجازه نمی‌دهد تا از خاک افغانستان تهدیدی متوجه دیگر کشورها شود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق