خبرهای مرتبط

جمع

ثبت بالاترین آمار مرگ و میر مادران و کودکان در افغانستان

دفتر هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد...

تقابل النصر عربستان و پرسپولیس ایران با حضور رونالدو

در ادامۀ بازی‌های فوتبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا تیم النصر...

کابل-جلال‌اباد لار؛ کوچنیو موټرو ته فرعي سړک جوړ شوی، خو خوندي نه دی

د طالبانو حکومت د ټولګټو چارو وزارت وايي، د...

قصر سفید: برنامه‌ای برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان نداریم

قصر سفید می‌گوید که حکومت سرپرست در افغانستان بر...

روسیه: تروریست‌ها می‌خواهند از افغانستان به کشورهای همسایه نفوذ کنند

وزیر دفاع روسیه گفت که تروریست‌های بین‌المللی می‌خواهند از افغانستان به عنوان پایگاهی برای نفوذ به کشورهای همسایه استفاده کنند.

سرجیی شایگو، وزیر دفاع روسیه در نشست با همتایان خود در آسیای مرکزی گفت: سران تروریست‌های بین‌المللی، خاک افغانستان را پایگاهی برای نفوذ به کشورهای همسایه و ایجاد یک شبکه زیرزمینی جهادی گسترده می‌دانند که شبه‌نظامیان از نقاط بحران در آن حضور دارند.

شایگو با اظهار اینکه ایدیولوژی رادیکالیسم مذهبی، قاچاق مواد مخدر و جنایات فرامرزی در منطقه در حال گسترش است، افزود که لازم است هماهنگی بین سازمان‌های مجری قانون کشورهای آسیای مرکزی و روسیه برای مقابله با سازمان‌های تروریستی در منطقه و تدوین رویکردهای مشترک برای مبارزه با آن‌ها تقویت شود.

به گزارش «تاس»، وزیر دفاع روسیه در ادامه نیز ابراز امیدواری کرد که گفتگو ایجاد اعتماد میان کشورهایی که طی سالیان متمادی توسعه یافته‌اند، به توسعه و بهبود این همکاری‌ها کمک کند.

شایگو پیش از این نیز هشدار داده بود که بی‌ثباتی در افغانستان خطر صادرات تروریسم و مواد مخدر به کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی را افزایش می‌دهد.

اخیراً نیز رشید نورغالییف، معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفته بود که واشنگتن و متحدانش همواره تلاش کرده‌اند تا امنیت کشورهای مشترک المنافع را تهدید کنند.

این درحالی است که طالبان همواره تأکید کرده است که به هیچ شخص یا گروهی اجازه نمی‌دهد تا از خاک افغانستان تهدیدی متوجه دیگر کشورها شود.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق