خبرهای مرتبط

جمع

ثبت بالاترین آمار مرگ و میر مادران و کودکان در افغانستان

دفتر هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد...

تقابل النصر عربستان و پرسپولیس ایران با حضور رونالدو

در ادامۀ بازی‌های فوتبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا تیم النصر...

کابل-جلال‌اباد لار؛ کوچنیو موټرو ته فرعي سړک جوړ شوی، خو خوندي نه دی

د طالبانو حکومت د ټولګټو چارو وزارت وايي، د...

قصر سفید: برنامه‌ای برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان نداریم

قصر سفید می‌گوید که حکومت سرپرست در افغانستان بر...

تلاش‌ها برای تشکیل لویه جرگه در کابل

بر اساس گزارش‌های، به نظر می‌رسد امارت اسلامی در این هفته لویه جرگه‌ای دایر می‌کند که آن‌را گردهمایی بزرگ علمای دینی خوانده‌اند.

بر اساس اعلامیه‌ای که دانشگاه پلی تخنیک کابل صادر کرده است، دروس این دانشگاه از امروز (5 طرسان) به مدت یک هفته تعطیل می‌باشد؛ دلیل این تعطیلی نیز برگزاری لویه جرگه اعلام شده است.

با این حال، یک منبع حکومت امارت اسلامی ضمن تأیید برگزاری این نشست، آن را یک گردهمایی بزرگ علمای دینی عنوان کرده است، نه نشست لویه جرگه.

دربارۀ جزییات این نشست و افراد شرکت‌کننده آن خبر دقیقی منتشر نشده است، اما در یک نامۀ اداری که به امارت اسلامی نسبت داده شده و در شبکه‌های اجتماعی، دست‌به‌دست می‌شود، گفته شده که در این گردهمایی علمای دارای شهرت خوب و متقی، و افرادی که از جهاد امارت اسلامی حمایت کرده‌اند، حضور خواهند داشت.

همچنین گفته می‌شود از هر ولسوالی کشور، سه نفر که دو تن از آن‌ها علمای دینی و یک نفر دیگر متنفذ قومی است به این جرگه دعوت شده‌اند.

پیش‌تر، نصیر احمد فایق، نماینده دائمی افغانستان در سازمان ملل متحد پنجشنبه هفته گذشته از این سازمان خواسته بود تا برای رسیده‌گی و حل مشکلات جاری در افغانستان، یک گفتگوی ملی را دایر کند.

بیش از ده ماه از تسلط دوبارۀ امارت اسلامی بر افغانستان می‌گذرد اما هنوز حکومت آنان از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است و به نظر می‌رسد امارت اسلامی تلاش دارد با برگزاری نشست‌های این چنینی، روند به رسمیت شناخته شدن خود را تسریع نمایند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق