خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

پیوستن شماری از نیروهای امنیتی حکومت سابق افغانستان به صفوف امارت اسلامی

سربازرس ویژۀ آمریکا در امور بازسازی افغانستان اعلام کرد که شماری از نیروهای امنیتی دولت سابق افغانستان به صفوف امارت اسلامی پیوسته‌اند.

جان سپکو، سربازرس ویژۀ آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) به نقل از آژانس اطلاعاتی دفاعی این کشور نوشته است که شماری از نیروهای ارتش سابق افغانستان احتمالاً در رده‌های پایین، احتمالاً برای اهداف شخصی به حکومت امارت اسلامی پیوسته‌اند.

گزارش می‌افزاید که شمار دیگری از نیروهای نظامی و امنیتی دولت سابق افغانستان نیز به نیروهای مخالف امارت اسلامی از جمله گروه تروریستی داعش و مقاومت پنجشیر ملحق شده‌اند.

سیگار همچنین گزارش می‌دهد که نهادهای امنیتی و نظامی امارت اسلامی ساختارها و مولفه‌های مشابه با نیروهای دفاعی و امنیتی دولت سابق افغانستان را شبیه‌سازی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیروی هوایی امارت اسلامی، کلیات نیروهای ارتش که شامل همه بخش‌های مختلف از جمله نیروهای ویژه موسوم به قطعه‌ سرخ، و بخش‌های مختلف پولیس از جمله پولیس ترافیک، پولیس امنیت مساجد و ریاست استخبارات تقریباً مشابه و عین ساختار تشکیلاتی است که ارتش و نیروهای امنیتی دولت سابق داشت و حکومت امارت اسلامی نیز آن را ایجاد کرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق